collageНа кафедрі «Іноземні мови» січень 2020 року видався багатим на цікаві події. По-перше, в рамках проекту «OPENING THE BORDERS», що передбачає культурний обмін між країнами, з далекої Японії на адресу викладачів і студентів «живою» поштою надійшли різдвяні привітання. Це не лише додало святкового настрою, а й здивувало! Японські  старшокласники під керівництвом їхнього викладача окрім англійської та японської, підписали деякі вітальні листівки українською мовою, і прикрасили їх виробленими власноруч фігурками у стилі орігамі. Чіткість виведених літер, форма конвертів, гармонійне поєднання всіх елементів композиції – все це вирізняє естетику японського стилю. На кафедрі була організована міні-виставка, де усі бажаючі мали можливість помилуватися незвичайними мистецькими витворами.

Також, напередодні зимових канікул студенти ТДАТУ, які є учасниками проекту, отримали відеоповідомлення від своїх японських друзів із проханням дати відповідь на кілька запитань. Діапазон запитань був широким – від улюблених українських страв до здобуття майбутньої професії. Крім цього, японців цікавило, що ми знаємо про японську культуру, чиї імена видатних людей східної країни нам відомі та чи є суші популярною стравою в Україні… Завдання полягало в тому, що кожен із студентів повинен був обрати питання й дати відповідь у формі відео. Отже, спільними зусиллями учасників проекту і його координатора, викладачки Наталі Георгіївни Нісаноглу, був створений відео-збірник із десяти епізодів, у кожному з яких англійською мовою креативно презентується відповідь на запитання. До втілення цієї ідеї долучилися такі студенти: Попович С. (11 МН), Ткачук Ю. (11 МН), Кюрчева Ю. (11ГРС), Коньшин В. (21 МК), Маніло А. (21 ФБ), Солонцов О. (21 ПУ), Найдьонов О. (31 АГ), Плясецька В. (31 МК), Лисенко Н. (41 ЦБ). Слід додати, що також виявили бажання приєднатися до творчого проекту студент Мелітопольского коледжу ТДАТУ та старшокласник ЗОШ № 8.

Впевнені, що японські партнери не тільки будуть приємно вражені оригінальністю відеороликів наших студентів, а й оцінять об’єктивність наведеної інформації та вміння учасників викладати свою точку зору. Сподіваємося, що незабаром ми отримаємо зворотний зв’язок і продовжуватимемо плідно співпрацювати, розширюючи спектр можливостей для комунікації зі світом.

Викладачка кафедри «Іноземні мови» Н.Г. Нісаноглу