24 листопада роботодавці, професіонали-екологи, викладачі 56-ти ВНЗ України та здобувачі мали змогу комунікувати на платформі взаємоцій, в рамках спільної теми «Екопрофесії майбутнього». Ініціатива, що зібрала понад 834 учасників з усіх куточків України.Захід організуваний Професійною асоціацією екологів України та Національним центром сталого розвитку, в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансування урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Основні задачі заходу:

• Визначення основних вимог до підготовки професійних екологів, рівня їх знань, вмінь, компетенцій, в тому числі професій, які пов’язані з питаннями збереження довкілля.
• Потенційні екологічні проблеми на наступні десятиріччя;
• Занурення в сучасні професійні вміння і навики та вимоги роботодавців;
• Рання професійна орієнтація, популяризація та залучення до професій, пов’язаних з екоменеджментом, екобезпекою, екоінженеріїєю, технологіями захисту навколишнього середовища тощо;
• Залучення потенціалу талановитої молоді до проектів та програм екотрансформації країни;
• Виховання бізнес-молоді нового покоління, які знають основи природокористування, збереження екосистем, дбайливо відносяться до природної спадщини і ведуть активний спосіб життя.
• Майбутнє природокористування та природозбереження: Україна і світ;
• Екофахівці нового покоління і розвиток прикладної сфери охорони довкілля;
• Трансформація державної політики в екосфері та сфері екологічної освіти;
• Стратегія сталого розвитку: погляд у майбутнє;
• Управління професійним розвитком в охороні довкілля та маркетинг екоособистості;
• Залучення в професію або як студенту почати працювати і заробити в сфері екологізації?;
• Цифрова трансформація управління охороною довкілля.

Невід’ємною складовою підготовки здобувачів-екологів є безпосередні потреби та вимоги роботодавців до майбутнього фахівця: переважна більшість тем обговорення як раз і зводилась до цього вектору. Дуже цінний аспект – думка висококваліфікованих спеціалістів, які на сьогодні працюють на провідних підприємствах України, стикаються з усіма особливостями професійної діяльності: міжгалузевою комунікацією, недоліками законодавчої бази, документообігом тощо.

Більшість доповідачів зазначили, що на сьогодні це зовсім непроста професія, яка вимагає багато знань з різних наукових спрямувань, але еко-професії – це перспективний кадровий потенціал в умовах глобальних екологічних змін та концепцій сталого розвитку.

Як зазначає прес-служба ПАЕУ: «У 21 столітті екологічне мислення — надпрофесійний навик. Турбота про довкілля вже частина державної політики, компанії стають екологічно відповідальними. Тому в майбутньому екопрофесії будуть потрібні у всіх сферах життя людини — від видобутку корисних копалин та сільського господарства до туризму та індустрії моди».

Вікторія Скиба, к.с.-г.н.
ст. викладач кафедри ГЕЗ