Профорієнтаційна діяльність є важливою складовою роботи викладачів кафедри іноземних мов, які відповідально та з ентузіазмом виконують цю важливу місію. Наприкінці минулого навчального року ситуація із загостренням пандемії Covid-19 унеможливила відвідування школярів в стінах їх навчальних закладів.

Але, попри всі складності, робота продовжувалась в онлайн режимі за допомогою месенджерів, інформування через сайт кафедри іноземних мов, особисті консультування абітурієнтів та їх батьків. Зусилля не були марними – за інформаційної і моральної підтримки викладачів кафедри «ІМ», завдяки їх супроводу на етапах проведення олімпіад для вступників та подання документів 23 абітурієнти розпочали свій студентський шлях у нашому університеті.

Навчальний рік 2020-2021 розпочався нелегко. В період адаптивного карантину велика кількість шкіл заборонила відвідування навчальних корпусів сторонніми. Ми вдячні керівництву Костянтинівського ліцею «Ерудит», Терпіннівської ЗОШ, Терпіннівського колегіума «Джерело» та Данило-Іванівської ЗОШ за їх співпрацю. З дотриманням усіх запобіжних заходів та карантинних вимог викладачі кафедри змогли розпочати особисте знайомство з випускниками цих шкіл. Також ми дуже вдячні нашим колегам з випускаючих кафедр за готовність приділити час і ознайомити випускників підшефних шкіл кафедри «ІМ» зі спеціалізаціями університету.

29 вересня 2020 року викладачі кафедри іноземних мов Ганна Гладкихсм та Марина Однороманенко, а також , к.т.н., доцент кафедри технічного сервісу та систем в АПК Борис Болтянський завітали до Костянтинівського ліцею «Ерудит». Зустріч з одинадцятикласниками вирішили проводити на свіжому повітрі. Школярі були ознайомлені зі спеціальностями ТДАТУ, особливостями вступу на різні форми навчання, новими розпорядженнями МОН України щодо обрання предметів ЗНО-2021, проінформовані щодо закордонних практик студентів, заздалегідь запрошені до участі у Всеукраїнських олімпіадах ТДАТУ для вступників на основі ПЗСО.

Минулого тижня викладачі кафедри іноземних мов Ольга Коваль та Ганна Гладких разом з к.ек.н., доцентом кафедри фінансів, банківської справи та страхування Наталією Рубцовою відвідали Терпіннівську ЗОШ. 8 жовтня 2020 року представники ТДАТУ презентували наш заклад вищої освіти, роздали рекламні буклети, провели анкетування, поділились враженнями щодо останньої вступної кампанії, відповіли на питання школярів. Зустріч з випускниками та їх класним керівником пройшла в дружній атмосфері.

У п’ятницю, 9 жовтня 2020 року, з профорієнтаційною метою старший викладач кафедри іноземних мов Наталія Зайцева відвідала Терпіннівський колегіум «Джерело». Зустріч проводилась з дотриманням всіх санітарно-епідеміологічних норм, на відкритому майданчику школи. В атмосфері невимушеності одинадцятикласники мали змогу відверто розповісти про свої плани на майбутнє і про вибір професії, отримати відповіді на питання, дізнатись нові та цікаві для них факти про навчання в ТДАТУ. Учнів зацікавило запрошення особисто відвідати університет, ближче познайомитись з закладом та відчути атмосферу сучасного освітнього процесу.

Цього ж дня представники кафедри іноземних мов завітали до Данило-Іванівської ЗОШ. Старший викладач кафедри Маргарита Виноградова, відповідальна за профорієнтаційну роботу кафедри викладач Ганна Гладких разом з к.ек.н., доцентом кафедри фінансів, банківської справи та страхування Наталією Рубцовою ознайомили випускників школи зі спеціальностями, роздали кожному учню рекламні буклети університету, ознайомили з переліком минулорічних предметів ЗНО, необхідних для вступу на обрану спеціальність, наголосили на ретельному виборі цих предметів. Одинадцятикласники дуже жваво реагували на інформацію, з цікавістю слухали представниць ТДАТУ, ставили питання щодо провідних спеціальностей та спеціалізацій. Наталія Рубцова докладно розповіла про спеціальності факультету економіки та бізнесу. Маргарита Виноградова поставила за приклад кожного випускника Данило-Іванівської школи, які навчались та продовжують навчатися в нашому університеті, адже працювала з кожним особисто на протязі тривалого часу.

Кафедра іноземних мов сподівається на подальшу плідну співпрацю з усіма закріпленими за кафедрою школами Мелітопольського району та висловлює щиру подяку керівництву шкіл за розуміння та підтримку.

Ганна Гладких,
викладач кафедри: «Іноземні мови»