У сучасному світі вимоги до психофізіологічних індивідуальних особливостей працівників неухильно ростуть, а цілі і характер праці, завдяки ринковим відносинам, потребують все більш високого професіоналізму в обраній професії, готовності до постійного підвищення кваліфікації та особистого розвитку. У цій ситуації шкільна профорієнтація стає актуальною як ніколи і повинна забезпечувати якісне інформування школярів випускних класів.

З метою популяризації нашого ЗВО, з 16 по 20 жовтня 2020 року, була здійснена робоча поїздка до Волноваського району Донецької області. Профорієнтаційна група працювала у складі: доцента Романа Бакарджиєва – кафедра ТКМ та ст. викладача Андрія Бондаря – кафедра ТСС АПК.

Робота відбувалась за повної підтримки міської та районної адміністрацій (Ольга Сидоренко – перший заступник голови РДА), а також керівництва відділу освіти, молоді та спорту РДА.

За час роботи було відвідано 20 учбових закладів. Керівництвом шкіл було дозволено пряме спілкування з учнями за умови дотримання усіх карантинних заходів. Особливу увагу було приділено навчальним закладам з яких до нас у минулі роки поступили студенти. Вони також були задіяні у профорієнтаційній роботі у відповідних школах. Це дає значний ефект, тому що вони мають серед учнів багато друзів.

Майбутнім абітурієнтам розповіли про спеціальності нашого закладу вищої освіти та особливості вступу у наступному році. Також була доведена інформація щодо можливості участі у Всеукраїнських предметних олімпіадах та перевагах, які вони надають. Більшість школярів виявила зацікавленість та готовність прийняти участь у олімпіаді з «Української мови та літератури», оскільки незалежно від обраної спеціальності кожен буде здавати цей предмет ЗНО, а також під час ДПА. З метою більш свідомого вибору майбутньої спеціальності серед учнів були розповсюджені загальноуніверситетські профорієнтаційні матеріали – буклети, флаєра, інформаційні листки приймальної комісії. Наприкінці кожного спілкування було проведено анкетування учнів і отримані контактні данні для створення груп у месенджерах.

Андрій Бондар,
старший викладач кафедри ТСС АПК