IMG-ede4185ab4747d058ef3a6714ecf3e5b-V«Жива бібліотека» – це система, де книжками виступають люди різних професій, а читачами «книг» – учні випускних класів середніх шкіл. Така форма служить інструментом для плідного та цікавого спілкування між людьми, створює неформальну обстановку, щоб учасники могли поставити питання, обговорити стереотипи і переконання щодо тієї або іншої професії.

29 січня на базі ЗОШ №11 проводився інноваційний профорієнтаційний захід «Жива бібліотека». Його мета – формування усвідомленого ставлення старшокласників до профільного навчання як найважливішого кроку на шляху до вищої освіти, популяризація різних професій шляхом живого спілкування з їх представниками.

«Жива бібліотека» працює, як і звичайна, проте «книгами» стають люди різних професій, а «читачами» – десятикласники. Відвідувач зустрічається з «книгою» і починається спілкування. Бесіда «читача» і «книги» – це: вільний діалог; можливість задати будь-яке питання; нагода особисто поговорити з людьми різних цікавих професій.

На заході десятикласники Мелітопольського ліцею № 5 та ЗОШ №11 з цікавістю спілкувалися з запрошеними «живими книгами» ‒ завідувачами кафедр ТДАТУ  професором Панченко А.І. та професором Легезою Д.Г., які цікаво розповідали про тонкощі професії викладача, поділилися секретами майстерності, надали поради щодо вибору майбутньої професії.

Учні цікавились нюансами навчання професії викладача, складностями у роботі, професійною реалізацією, особистісними якостями та навичками, необхідними для отримання даної професії.

За плідну співпрацю у проведенні профорієнтаційного заходу «Жива бібліотека» за Проектом соціальної дії «Profуспіх: стратегія професійного вибору» під патронатом Британської ради в Україні, науково-педагогічні працівники нашого університету Панченко А.І і Легеза Д.Г. отримали подяки від начальника управління освіти Мелітопольської міської ради Запорізької області Щербак І.А.

За матеріалами: кафедра мехатронних систем та транспортних технологій