dsc_0041На кафедрі іноземних мов відбулася зустріч студентів з представниками асоціації АРОLLO e.V. – очільницею відділу співробітництва з Україною та Білоруссю Христиною Бенекке, фермером з Баварії Каєм Шварцем та волонтеркою об’єднання Наталею Рубан. APOLLO e.V. є німецькою асоціацією зі співпраці у галузі сільського господарства, екології та розвитку села у Східній Європі.

Мета візиту гостей з Німеччини полягала в ознайомленні студентів з унікальною програмою навчально-виробничих літніх стажувань у Німеччині.

У своїй презентації гості детально продемонстрували особливості і переваги програми, підкреслили, що стажування студентів поряд із опануванням практичних фермерських навичок на провідних аграрних підприємствах федеральної землі Бранденбург передбачає також і здобуття теоретичних знань з агротехнологій у профільних коледжах.  Крім залучення до передового німецького сільськогосподарського досвіду під керівництвом висококваліфікованих фахівців на практикантів чекає ще й щира гостинність фермерських сімей щодо харчування, проживання, гідних кишенькових грошей та культурно-розважальних подорожей мальовничими куточками Німеччини. Оскільки програма фінансується з федерального бюджету, для іноземних студентів-практикантів вона є цілком безкоштовною. Стажування триває 4 місяці, з кінця травня до жовтня.

Вже 6 років поспіль навчально-виробничі практики асоціації APOLLO e.V. є вкрай привабливими для мотивованих студентів ТДАТУ.  Після стажування студенти повертаються збагаченими міжнародним професійним та соціокультурним досвідом, озброєними поглибленими й вдосконаленими німецькомовними компетенціями. З цього часу вони вже абсолютно впевнено вибудовують подальшу траєкторію свого кар’єрного розвитку, яка, до речі, у більшості з них у той чи інший спосіб передбачає професійні контакти з аграрною сферою Німеччини.

Студенти, учасники дружньої зустрічі, з великим інтересом сприймали презентацію німецьких гостей та виступи випускників програми, активно ставили уточнюючі питання.

Наприкінці зустрічі фахівці з асоціації APOLLO запросили всіх зацікавлених німецькомовних студентів до участі у першому турі конкурсного відбору кандидатів на стажування. Відбір проходив у формі співбесіди і був зорієнтований на з’ясування особистісних якостей претендентів, рівня їхньої мотивації, наявності у них попередніх навичок роботи у рослинництві або тваринництві та вмінь спілкуватися німецькою.

За матеріалами: Мунтян С.Г., старший викладач кафедри «Іноземні мови»