Рада ветеранів Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного підбила підсумки роботи за 2020 рік.

Первинна організація ветеранів, яку очолює Віктор Петров, виконує важливу місію. Гасло ради ветеранів ТДАТУ: «Пенсіонер – не вирок, а нова можливість самореалізації і основний ресурс в університеті, який дозволяє забезпечити спадкоємність поколінь». На її обліку налічується 326 чоловік, з них 158 ветеранів працюють, інші знаходяться на заслуженому відпочинку.
Рада ветеранів працює за двома напрямами: робота з непрацюючими пенсіонерами та робота з працюючими пенсіонерами і ветеранами університету.

Обидва напрями мають свою специфіку. Найбільш трудомістка робота – це з непрацюючими пенсіонерами. Вона проводиться у тісній співпраці з підрозділами Університету та профкомом. Активісти вітають людей похилого віку з Днем народження та іншими державними святами. До Дня народження ветерани університету отримують продуктові набори, які хоч трохи допомагають їм заощадити гроші. Майже всі люди похилого віку живуть на невеличку пенсію. У 2020 році вперше за ініціативою керівництва нашого університету, ради ветеранів і профкому ТДАТУ, протягом серпня-вересня була проведена «Медова акція», люди похилого віку отримували мед.

Окрім матеріальної допомоги, для ветеранів важлива увага та спілкування, декілька хвилин якого роблять цих людей щасливими, що про них пам’ятають.

Волонтерська діяльність ради ветеранів здійснювалась за декількома напрямами. Серед них: надання волонтерської допомоги з метою підтримки малозабезпечених, пенсіонерів та осіб що потребують соціальної реабілітації; збереження культурної спадщини, історико-культурного середовища, пам’яток історії та культури; сприяння проведенню заходів, пов’язаних з організацією масових спортивних, культурних та інших заходів, постійно здійснюється акція «Вони живуть поруч».

У січні цього року з нагоди новорічних свят профком університету сформував продуктові набори для ветеранів, які опинилися в скрутних умовах. Голова ради ветеранів Віктор Петров, секретар Ірина Ємець, члени ради Людмила Петрова та Ганна Славова відвідали 10 ветеранів та привітали їх зі святами.

До Міжнародного жіночого свята, 8 березня, у минулому році також була приділена увага непрацюючим жінкам. За фінансової допомоги профкому 13 жінкам, які пропрацювали понад 30-40 років у ТДАТУ, були зроблені подарунки.

До свята Перемоги у Другій Світовій війні продуктові пакети від міської організації ветеранів отримали 12 непрацюючих пенсіонерів, а від профкому ТДАТУ – 11 ветеранів Університету.

До медового спасу при взаємодії з ректоратом та профкомом ТДАТУ був виділений мед з пасіки університету та персики з садів університету для шановних ветеранів.

Поступово Рада ветеранів планує охопити своєю увагою більшу кількість непрацюючих пенсіонерів, які велику частку свого життя віддали нашому закладу вищої освіти. Кожен рік складається список ювілейних дат пенсіонерів з дня народження. Людмила Петрова вітає ветеранів і дарує сертифікати на придбання продуктів від ректорату і профкому.

Редакційно-видавничий відділ