28 серпня 2015 року на базі Таврійського державного агротехнологічного університету відбувся районний семінар-нарада з питань підготовки та проведення посіву озимих культур під урожай 2016 року.

Роботу семінару очолив ректор ТДАТУ, професор, д.т.н. Кюрчев В.М., почесні гості: голова районної державної адміністрації Мангул О.А., перший заступник голови Мелітопольської райдержадміністрації Журавльов В.А., голова районної ради Мордик О.М.

Наш ВНЗ гостинно прийняв 60 осіб, для яких особливості технології вирощування озимих культур є одним з стратегічних питань розвитку АПК півдня України.

Учасниками наради були керівники та спеціалісти сільгосппідприємств, керівники фермерських господарств, науковці ТДАТУ. Також до складу запрошених увійшли керівники та спеціалісти районних організацій: управління агропромислового розвитку, державної сільськогосподарської інспекції, фітосанітарної інспекції.

Перед відкриттям семінару учасники наради та гості мали змогу ознайомитись не тільки з науковими розробками фахівців ТДАТУ, а й побачити продукцію інших установ, яка необхідна сучасному агровиробнику.

Перед початком семінару дуже важливо було почути думку вчених різних структурних підрозділів університету, про необхідність проведення таких заходів та їх інформаційну складову.

Від НДІ Агротехнологій та екології під керівництвом д.с.г.н., професора Калитки В.В. до цієї події була представлена виставка, на якій присутні ознайомились з зразками снопів м’якої та твердої пшениці озимої, що найбільш пристосовані до умов півдня України та за різних технологій вирощування отримали найкращий врожай. Свою думку з нагоди цього заходу висловила завідуюча кафедри «Рослинництво» Тодорова Л. В.

Також для агровиробників науковцями університету розроблено науково-практичні рекомендації на 2015-2016 рр. «Сучасні технології вирощування стратегічних культур у Степовій зоні України». Докторантом кафедри «Рослинництво» Єременко О.А. представлено рекламний буклет з технологічними порадами при вирощуванні сафлору в умовах півдня України.

Спеціалістами Управління агропромислового розвитку Мелітопольської РДА була продемонстрована колекція насіннєвих зразків зернових та зернобобових культур, які вирощуються в господарствах нашого району (Відродження, Фрідом Фарм та ін.).

Присутніх ознайомили зі зразками техніки, яка працює на полігонах науково-виробничого центру ТДАТУ і є науковою розробкою НДІ Механізації землеробства Півдня України під керівництвом д.т.н., професора Надикто В.Т.

На пленарній частині було представлено 5 доповідей. Зокрема, доповідь д.т.н., професора Надикта В.Т. на тему «Нові прийоми обробітку ґрунту в осінній період» та доповідь д.с.-г.н., професора Калитки В.В. на тему «Особливості посіву озимих зернових восени 2015 року». Високий рівень проведених наукових досліджень дозволив надати виробничникам обґрунтовані пропозиції з удосконалення технологій виробництва продукції рослинництва в регіоні, в т.ч. рекомендовано систему удобрення озимих зернових культур і використання регуляторів їх росту, рекомендовано обов’язковість періодичної оранки з передплужником та забезпечення мінімалізації ущільнення ґрунтів.

Сьогодні якісний навчальний процес, складова та професійна адаптація студента в АПК є першочерговим завданням ТДАТУ, тому без уваги не залишилась співбесіда керівництва факультету АТЕ з нашим випускником Федорченко Віктором, який у 2015 році отримав диплом ОКР «Магістр» зі спеціальності «Агрономія», і вже зараз працює в Мелітопольській РДА спеціалістом І категорії.

Обираючи напрями підготовки ТДАТУ – молодь чекає надійне майбутнє!

Інформаційний супровід: Декан факультету АТЕ І.Є.Іванова,

Вчений секретар НДІ АТЕ Кліпакова Ю.О.

Начальник НДЧ Прус Ю.О.