У Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного активно впроваджується дуальна форма навчання. Цьому сприяє розвиток економіки, адже виникає необхідність готувати фахівців, які не тільки в теорії, а й на практиці компетентні в своїй роботі. Саме тому подвійне навчання набирає популярність в останні роки.

Дуальна система навчання – це вид навчання, при якому теоретичні знання студент отримує в закладі вищої освіти, а практичні навички – в організації на робочому місці. Щоб реалізувати дуальні процеси навчання на практиці, підприємство, якому потрібні фахівці, укладає договір з закладом вищої освіти. Також укладається договір між студентом і роботодавцем і тристоронній договір між студентом, роботодавцем і закладом вищої освіти. У договорах прописуються обов’язки всіх сторін і фінансові умови.

У ТДАТУ впроваджено дуальну форму навчання, в рамках якої за кожним студентом закріплено куратора дуального навчання, в обов’язки якого входить підтримка, спілкування та контроль підопічного. На кафедрі технічних систем та сервісу в АПК доцент Валерія Паніна є керівником 5 студентів дуального навчання. Серед них Ігор Баришенський, Кирило Мітєв, Владислав Мельников, Артем Сливка, Павло Шавков.

За півтора місяця навчання три студента: Кирило Мітєв, Артем Сливка та Павло Шавков працюють тракторист-машинистами. Владислав Мельников – учень оператора ЧПУ, а Ігор Баришенський – інженер з обслуговування автотранспорту. Пріоритет дуального навчання полягає в тому, щоб випускник володів усіма необхідними компетенціями для якісної та успішної роботи.

Кафедра технічного сервісу та систем в АПК