Літня сесія міжнародних і національних рейтингів університетів за показниками діяльності триває. Днями Webometrics опублікував нову, 12 редакцію свого дочірнього Transparent Рейтинг Google Scholar Citations (GSC), який ранжує кращі університети світу з цитування у профілях Google Scholar.

Показник цитування наукових публікацій у Google Scholar з 2020 року використовується як індикатор публікаційної і наукової діяльності науковця ЗВО у академічному національному рейтингу «ТОП 200 Україна» і світовому Webometrics Ranking of World Universities.

До липневого рейтингу Google Scholar Citations було включено близько 5 тис. університетів світу з сумарним числом цитувань понад 1000. З них 78 – університети України.

ТДАТУ посів 19 місце (попереднє – 24) з показником 24717 цитувань (+7318) і став втретє лідером серед університетів Запорізької області і другим, після НУБІП, серед ЗВО України аграрного профілю за кількістю цитувань у Transparent Рейтинг Google Scholar Citations.

Збільшення цитувань публікацій дослідників ТДАТУ у Google Scholar є результатом публікаційної активності викладачів. Важливою складовою у просуванні наукових публікацій дослідників університету є Репозитарій ТДАТУ, який безпосередньо пов’язаний з пошуковою системою Google Scholar.

Наукова бібліотека щоквартально проводить бібліометричний моніторинг стану профілів у Google Scholar та відстежує динаміку змін наукометричних показників. Розділ БІБЛІОМЕТРИКА ТДАТУ http://www.tsatu.edu.ua/biblioteka/bibliometryka/, створений на сайті наукової бібліотеки, надає інформацію у режимі онлайн щодо усіх профілів викладачів ТДАТУ. За останніми даними інформаційної системи Бібліометрика української науки у Google Scholar, 118 викладачів ТДАТУ мають індекс Хірша від 5 до 40.

Лідерство у світі належить Гарвардському університету з цитуваннями понад 16 млн., в Україні до трійки найкращих увійшли КНУ ім.. Шевченка, НТУ КПІ ім.Сікорського та НТУ ХПІ з цитуваннями понад 1 млн.

Завжди є на кого рівнятись!

Ольга Білоцька,
відділ інформації та аналітики ЦІТІС