ХОТХ: Органічна хімія

Спеціальність:
Харчові технології та інженерія
СВО:
Бакалавр
Курс:
2
Провідний викладач:
Пащенко Юлія Петрівна

Предметом навчальної дисципліни «Органічна хімія» є теоретичні питання основ природи хімічного зв’язку, будова та реакційна здатність органічних молекул з урахуванням впливу електронних факторів на перебіг хімічних реакцій. Сучасні промислові та лабораторні методи одержання основних класів органічних сполук, фізичні та хімічні властивості, механізми хімічних реакцій.

Органічна хімія відіграє важливу роль у підготовці студентів вищих навчальних закладів як фундаментальна хімічна дисципліна, що має певне фахове спрямування. Вона є зв’язувальною ланкою між дисциплінами фундаментального циклу та спеціальними дисциплінами.

Органічна хімія відіграє суттєву роль у професійній підготовці інженера- технолога харчових виробництв, тому що дає знання та вміння для засвоєння спеціальних навчальних дисциплін, і є не тільки основою вивчення методів технологічного контролю виробництва, контролю якості продукції тощо, а й інструментом подальшого вдосконалення технологічних процесів, створення нових продуктів харчування підвищеної біологічної та харчової цінності, засобом екологічного виховання майбутніх фахівців. Це відповідає вимогам до якості знань та вмінь особи, яка здобуває освітній рівень бакалавра.

Навчальна програма розрахована на здобувачів ступеня вищої освіти «Бакалавр». Програма побудована за вимогами кредитно-модульної системи організації навчального процесу у вищих навчальних закладах, рекомендованою Європейською кредитно-трансферною системою (ECTS).

Основною метою вивчення курсу “Органічна хімія” є знайомство студентів з закономірностями будови, властивостей і перетворень органічних речовин, що надзвичайно важливо для майбутніх фахівців у галузі харчової промисловості; формування навичок самостійної роботи інженера – технолога харчових виробництв.

Основні завдання навчальної дисципліни “Органічна хімія”:

– вивчення основ дисципліни як складової фундаментальної підготовки спеціалістів у харчової промисловості;

– пізнання студентами не тільки класів і типів органічних речовин, а також і основних загальних положень органічної хімії, логіки цієї науки, і найбільш важливих тенденцій її розвитку, які склалися на даний момент часу;

– засвоєння основних фізико-хімічних методів дослідження об’єктів харчової промисловості;

– формування теоретичних та практичних уявлень для організації та проведення лабораторного хімічного експерименту.

Очікувані результати навчальної дисципліни “Органічна хімія”: формування компетенції інженерів-технологів із основних закономірностей хімічних процесів та їх використання у харчовій промисловості та побуті.

В результаті вивчення навчальної дисципліни “Фізична та колоїдна хімія” студент повинен знати:

  • сучасний зміст навчальної дисципліни та її значення для наукового обґрунтування технологічних процесів харчової промисловості;
  • найважливіші теоретичні положення органічної хімії;
  • основні класи органічних сполук, їх номенклатуру, ізомерію, хімічні властивості, методи добування та застосування у промисловості;
  • Теоретичні основи будови і реакційної здатності органічних сполук.

вміти:

  • грамотно використовувати обладнання, прилади, виконувати експериментальні роботи;
  • виконувати підготовчі і основні операції під час проведення хімічного експерименту;
  • користуватися сучасним хімічним обладнанням для досліджень;
  • самостійно проводити хімічний експеримент; оформляти його результати у вигляді звіту в лабораторному журналі;
  • розкривати на прикладах поняття: суть і явище, можливість і дійсність, як джерело і рушійну силу розвитку, перехід кількісних змін в якісні, напрямленість розвитку від простого до складного;
  • знати і вміти користуватися навчальною, методичною та довідковою літературою з хімії.

Робоча програма з дисципліни “ОРГАНІЧНА ХІМІЯ” Спеціальність 181 – Харчові технології ОР перший (бакалаврський) (на основі повної загальної середньої освіти)

Курс лекцій з дисципліни “ОРГАНІЧНА ХІМІЯ” Спеціальність 181 – Харчові технології
ОР перший (бакалаврський) (на основі повної загальної середньої освіти)

Методичні вказівки з дисципліни “ОРГАНІЧНА ХІМІЯ” Спеціальність 181 – Харчові технології
ОР перший (бакалаврський) (на основі повної загальної середньої освіти)