У продовольчому забезпеченні півдня України велика роль відводиться плодам, овочам, винограду і продуктам їх переробки. Садівництво і виноградарство є найбільш інтенсивні і складні галузі сільськогосподарського виробництва, які потребують більш специфічних технологій, систем машин і робочої сили певної кваліфікації. У зв’язку з цим велике значення набуває підготовка кваліфікованих фахівців для цих галузей, які будуть сприяти відродженню і розвитку інтенсивного садівництва і виноградарства півдня України.

В Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного  з 2017 року започаткована освітня програма «Садівництво та виноградарство». В рамках модернізації освітньо-професійної програми «Садівництво та виноградарство» першого рівня вищої освіти за спеціальністю 203 «Садівництво та виноградарство» було проведено круглий стіл за участі агровиробничників «Актуальні проблеми та стратегія розвитку спеціальності «Садівництво та виноградарство».

З привітальним словом перед присутніми виступив ректор університету, доктор технічних наук, професов Кюрчев Володимир Миколайович. В обговоренні прийняли участь директора та агрономи провідних агропідприємств регіону, що вирощують плодову, овочеву продукцію та виноград. Серед них6 Гринців І.І., директор ТОВ «ВКФ «Мелітопольська черешня»;Сенін В.В., к.с.г.н., директор Мелітопольської дослідної станції cадівництва   ім. М.Ф. Сидоренка ІС НААН України; Тиховод А. М., голова Запорізької обласної організації Аграрного союзу, директор ТОВ «Ольвія»; Каліман С.А., директор ТОВ «Таврія Скіф»; Мікулін В.І., директор ТОВ «Блексі Фрут Компані»; Більський А.М., головний агроном ТОВ «Агролюкс»;Паламарчук І.І., головний агроном ФГ «Демура»; Захаренко І. І., директор ПП «Захаренко», селекціонер; Глущенко С.А., спеціаліст з розвитку плодоовочевого ринку громадської організації «Рада жінок-фермерів Запорізької області»; Зубко А.В., агроном ТОВ «Тур-Агро».

З боку Таврійського ДАТУ ім. Дмитра Моторного в обговоренні прийняли участь Кюрчев В.М., ректор ТДАТУ, д.т.н., професор; Ломейко О.П., проректор з НПР ТДАТУ, к.т.н., доцент; Іванова І.Є., декан факультету агротехнологій та екології, к.с.г.н.; Колесніков М.О., завідувач кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії, к.с.г.н.; Алексеева О.М., доцент, к.с.г.н., гарант освітньої програми та ведучі викладачі кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії.

Спільноті роботодавців було представлено основні позиції та положення висвітлені у освітній програмі, структурно-логічна схема освітніх компонент, специфіка та особливості програми.

В ході бесіди запрошені рецензенти зазначили високий фаховий рівень освітньої програми та необхідність підготовки спеціалістів для галузі садівництва. Разом з тим акцентували увагу на необхідності узгодження навчального навантаження для деяких дисциплін. Присутні агровиробники запропонували підкорегувати терміни проведення практик з таких дисциплін, як: Виноградарство та ампелографія, Овочівництво, Овочівництво закритого грунту. Було запропоновано внести деякі зміни до структурно-лочічної схеми освітніх компонент, звернути увагу на технології первинної обробки плодоовочевої продукції та винограду. Представники агропідприємств особливо наголошували на важливість якісної практичної підготовки майбутніх фахівців, запровадження нових форм практичної підготовки та дуальної, зокрема.

За результатами обговорення ОП складено протокол, який буде розміщено на сайті університету.

Дякуємо агровиробничникам за плідну співпрацю, корисні поради та пропозиції щодо вдосконалення та модернізації освітньої програми «Садівництво та виноградарство».

 

За матеріалами

доц. Колеснікова М.О.

DSC_0025 DSC_0047

DSC_0048 DSC_0036

DSC_0030DSC_0027

                    DSC_0044                               DSC_0061