DSC_7496 DSC_7486 DSC_7491 DSC_7494 DSC_7489

У продовольчому забезпеченні півдня України велика роль відводиться плодам, винограду і продуктам їх переробки, в яких міститься багато корисних речовин, необхідних кожній людині. Природні умови регіону сприяють вирощуванню всіх плодових культур помірного клімату і винограду. У статистичному бюлетні «Збір урожаю сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду  в регіонах України за 2015 рік» відмічено, що в Запорізькій, херсонській, Миколаївській і Одеській областях зосереджено до 30 % площ під насадженнями плодових культур всієї України, 92 % під виноградниками. Причому до 60 – 80 % площ насаджень – у господарствах різних форм власності. зв’язку з цим велике значення набуває підготовка кваліфікованих фахівців для виноградарства, які будуть сприяти його відродженню і розвитку  на півдні України. В рамках практичної підготовки студентів спеціальностей «Садівництво та виноградарство», «Агрономія» університет розпочав підготовку до закладки власного виноградника площею до 2 га, який в майбутньому стане експериментальною площадкою для набуття практичних навиків та формування майстерності у студентів, як справжніх фахівців – виноградарів.

13 жовтня в стінах ТДАТУ відбувся круглий стіл з питання оптимізації технології закладки виноградника в ТДАТУ. На заході були присутніми представники агропідприємств, що займаються вирощуванням винограду: Шаповалов М.А., ТОВ «ПаШа» (Мелітопольський район); Харламов В.О., ФГ «АгроЧевенгур»  (Мелітопольський район); Глущенко С.А., ОСГ «Ника» (Токмацький район); Кюрчев С.В., Кюрчева Л.М., ФГ «Юлина» (Мелітопольський район); Верещага О.Л., ТОВ «СПП «Лана» (Михайлівський район); завідувач відділом виноградарства Інституту олійних культур НААН України, к.с.г.н., Ласкавий В.М.; науковці та викладачі кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії (к.с.г.н., с.н.с., доцент Алексеева О.М., к.с.г.н., доцент Колесніков М.О., к.с.г.н., доцент, декан факультету АТЕ Іванова І.Е.) представники ректорату університету (к.т.н., проректор з НПР Ломейко О.П., директор ІКЦ «Агротаврія» Подшивалов Г.В.).

В ході круглого стола відбулося обговорення основних елементів технології підготовки посадкового матеріалу та закладки винограднику та обрана найбільш оптимальна та ресурсоощадна стратегія. Вже цієї осені буде підготовано та закладено на зберігання виноградні живці, а навесні планується посадка живців до школки, де через рік планується отримати молоді саджанці винограду і висадити їх у винограднику. Максимальну площу винограднику планується довести до 2 га.

Були висловлені пропозиції щодо підбору столових та технічних сортів винограду, які б з одного боку дозволили якомога ширше охопити сортову варіабельність культури винограду, а з іншого боку були конкурентні та користувалися попитом на ринку.

Дякуємо всім присутнім за корисні поради, консультаційну та реальну практичну підтримку в непростій справі закладки винограднику.