Безперервне вдосконалення педагогічної майстерності та професійний розвиток науково-педагогічних працівників – це одна з головних передумов модернізації системи вищої освіти в Україні. Саме тому підвищення професійної компетентності, ознайомлення з досвідом провідних зарубіжних спеціалістів та дослідників є одним з пріоритетних напрямків роботи викладачів кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії.

З 23 червня по 15 липня 2020 року ст. викладач кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії Пащенко Юлія Петрівна пройшла міжнародне стажування педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти I – IV рівнів акредитації незалежно від форм власності та підпорядкування: «Інтернаціоналізація вищої освіти. Організація навчального процесу та інноваційні методи навчання у вищих навчальних закладах Польщі» на базі Університету Collegium Civitas у місті Варшава, Польща. (обсягом 120 годин / 4 ECTS).

Метою стажування було підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки аспірантів, докторантів, наукових і науково-педагогічних працівників, опанування новітніми унікальними методами, набуття досвіду провадження науково-дослідної і викладацької діяльності, забезпечення інформаційного обміну та розширення наукових контактів.

Програма стажування включала наступну тематику:

1. Вища освіта у Польщі (dr hab. Stanisław Mocek, ректор та професор Collegium Civitas)
  2. Інтернаціоналізація в Collegium Civitas (dr Katarzyna Maniszewska, проректор у справах співпраці із закордоном Collegium Civitas)
  3. Програма Erasmus+. Основа інтернаціоналізації вищої освіти в ЄС (Dyrektor Beata Skibińska. Національна Агенція Програми Erasmus+)
  4. Організація навчання і праці науковців під час пандемії COVID-19 (Dr Roland Zarzycki, проректор університету Civitas)
  5. Міжнародні студенти в Collegium Civitas COVID-19 (Dr Paweł Maranowski, проректор університету Civitas)
  6. Створення та керування дослідницькими та аналітичними проектами (Dr Sławomir Klimkiewicz, політолог, дипломат, лектор в Collegium Civitas)
  7. Ефективне навчання – найкращі практики (Dr Agnieszka Nitza, доктор філософії, доцент і керівник азіатських студій у Collegium Civitas).

Результатом стажування було написання індивідуального проекту за темою «Досвід України в області інтернаціоналізації, сприятливі фактори та обмеження в контексті аграрних закладів вищої освіти».

Усі учасники міжнародного науково-педагогічного стажування отримали сертифікати.

Участь у стажуванні дала можливість отримати, важливий міжнародний досвід і підвищити свою викладацьку майстерність відповідно сучасних вимог освіти в країнах ЄС.

За матеріалами

ст.викл. кафедри ПВБ