З 26 лютого по 1 березня тридцять студентів провідних аграрних вузів України відвідали столицю Франції. Поїздку організував благодійний Фонд Бориса Колеснікова в рамках Всеукраїнського освітнього конкурсу «Агро 2019». Проект проводився Фондом для юних аграріїв, які прагнуть розвивати вітчизняний агропромисловий комплекс і власний бізнес. Нагородою для найкращих конкурсантів став візит на паризький профільний форум SIMA 2019.

У провідній галузевій виставці взяли участь 1 800 компаній з 42 країн і 240 тисяч відвідувачів. Переможці конкурсу «Агро» протягом двох днів знайомилися з представленими на ній досягненнями світової аграрної сфери. Вони побачили новітнє обладнання, техніку загального і спеціального призначення, нові виведені породи тварин і сорти рослин; ознайомилися з провідними технологіями і програмним забезпеченням; по виставковим зразкам простежили всі етапи робіт в сільському господарстві і тваринництві.

Студенти вивчили продукцію флагманів світового ринку: John Deere (США), CLAAS (Німеччина), New Holland (Голландія), Case (Італія), Amazone (Німеччина), Kuhn (Швейцарія), Kverneland (Норвегія), Poettinger (Франція). Побували аграрії і біля стендів вітчизняних виробників техніки та обладнання – HARP, «Лубнимаш», заводу Кобзаренко, Dlight, а також виробника добрив «Українська органіка». Крім того, молоді фахівці відвідали павільйон, де були представлені понад 400 голів молочних і м’ясних порід великої рогатої худоби; побачили конкурс тварин в форматі шоу.

На виставці до переможців конкурсу «Агро 2019» приєднався Президент благодійного Фонду Борис Колесніков. Разом вони подивилися на новинки та інновації, обговорили стан глобального агропрому. «Ми привезли в Париж кращих молодих аграріїв України, які прийдуть на зміну визнаним фахівцям. Тут вони побачили, що передове сільське господарство у всьому світі є гнучким, експериментальним, фінансово грамотним. Новачки з розумним і творчим підходом – такі, як наші студенти – з легкістю можуть домогтися успіху в цій сфері, і це їх дуже надихнуло на нові ідеї, доопрацювання існуючих проектів стартапів і впровадження їх в нашій країні. Фонд запропонує хлопцям побудувати бізнес і підтримає їх в цьому починанні. Наше завдання – дати шанс і можливість молодим підприємцям заявити про себе і своїх бізнес-кейсах », – зазначив Борис Колесніков.

Юні аграрії не приховували емоцій і вражень від відвідування одного з найбільших галузевих форумів у світі. Кажуть – виставка SIMA поставила перед ними високу планку.

«У минулому році в числі переможців конкурсу« Агро 2018 »я відвідував експозицію Fieragricola 2018 у Вероні. В цьому році у мене з’явилася можливість побувати на SIMA, порівняти новинки, простежити розвиток багатьох інноваційних методів і технологій. Завдяки таким поїздкам, відкритого обміну досвідом та пропозиціями створюється єдине для світу економічний простір. Ми бачимо, в якому напрямку розвивається галузь, що нам належить зробити, щоб український АПК, незалежно від напрямку і величини господарства, був рентабельним і відповідав найвищим світовим стандартам», – розповів Антон Шевченко, переможець конкурсу з Таврійського державного агротехнологічного університету (м. Мелітополь ).

Фонд Бориса Колеснікова підготував для хлопців цікаву екскурсію по столиці Франції, з відвідуванням основних визначних пам’яток Парижа – Тріумфальної арки, Ейфелевої вежі, Собору Паризької Богоматері, Лувр.

f87abb38bd179a3e5e5edef49c2bc952

9d1b7de005f9508d455730a4d5c1b840