Під таким гаслом 03 грудня 2020 року у Національному науковому центрі «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» проведено Міжнародний круглий стіл, присвячений Всесвітньому Дню Ґрунту 2020 (World Soil Day) у режимі онлайн. Цей захід  зареєстровано на Інтерактивній глобальній карті подій ФАО, присвячених цій події.

Карта

День грунту

Всесвітній День ґрунту (WSD), 5 грудня – це традиційний щорічний захід Організації Об’єднаних Націй для залучення уваги до важливості ґрунтів і сприяння сталому використанню ґрунтових ресурсів. 2020-й рік проходить під гаслом «Підтримуйте ґрунт живим, захищайте біорізноманіття ґрунту», що закликає нас зосередити увагу на організмах у  ґрунті, за участі яких відбуваються процеси, необхідні для життя на Землі.

З привітальним словом до учасників заходу звернувся директор ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського», генеральний секретар Громадської організації «Українське товариство ґрунтознавців та агрохіміків», координатор Глобального ґрунтового партнерства в України – Святослав Балюк, представники Глобального ґрунтового партнерства (ГҐП) FAO, Національної академії аграрних наук України, Міністерства освіти і науки України, Управління охорони біорізноманіття та земельних ресурсів, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, координаторка проєкту Глобального екологічного фонду (ГЕФ) ФАО в Україні, Північно-Східного наукового центру Національної академії наук України.

Рис. 3

Численні учасники круглого столу у доповідях та обговоренні наголосили на важливості привертання уваги громадськості, державних органів та бізнесу до ґрунту як незамінного компоненту екосистеми та основи продовольчої безпеки України та світу. Особливої актуальності питання щодо контролю та управління станом ґрунту набувають у контексті провадження ринку землі. Представники закордонних та вітчизняних установ наголосили на необхідності розширення тематик наукових досліджень за напрямками збереження та відновлення біорізноманіття ґрунтів, розробки методів належного управління біологічною якістю грунтів, розширення діяльності Українського грунтово-інформаційного центру щодо підвищення доступності інформації про біорізноманіття грунту.

У заході прийняла участь Малюк Тетяна Валеріївна, доцент кафедри «Рослинництво імені професора В.В. Калитки», дійсний член Українського товариства ґрунтознавців та агрохіміків.

Матеріал підготувала Малюк Т.В.

Рис. 5

Рис. 4