З 18 по 23 червня 2018 року на кафедрі рослинництва імені професора В.В.Калитки Таврійського державного агротехнологічного університету працювала державна екзаменаційна комісія (ДЕК) з приймання комплексного кваліфікаційного екзамену у здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «бакалавр» зі спеціальності «Агрономія».  Склад ДЕК затверджений наказом №213-ОД «Про затвердження голів екзаменаційних комісій на 2018 рік» від 30 листопада 2017.

Голова ДЕК – Тиховод Анатолій Миколайович – директор ТОВ “Агрофірма Ольвія”, голова аграрного союзу Запорізької області;

члени комісії: Тодорова Людмила Володимирівна – к.с.-г.н., доцент, завідувач кафедри рослинництва імені професора В.В. Калитки; Єременко Оксана Анатоліївна – к.с-г.н., доцент кафедри рослинництва імені професора В.В. Калитки; Алексєєва Ольга Миколаївна – к.с-г.н., доцент кафедри плодоовочівництва,  виноградарства та біохімії; Яцух Олег Васильович – к.с.-г.н., доцент кафедри цивільної безпеки.

фото-1

До державної атестації у вигляді до комплексного державного кваліфікаційного екзамену було допущено студенти денної форми навчання, якi повністю виконали навчальний план. Основна частина сьогоднішніх випускників поступила на навчання до Таврійського державного агротехнологічного університету після закінчення середньої школи та коледжів.

Голова ДЕК А.М. Тиховод відмітив, що в процесі складання державного кваліфікаційного екзамену студенти проявили досить високий рівень знань і вмінь. Позитивним є те, що тематика екзаменаційних питань в білетах комплексна, тобто потребує базових знань з декількох дисциплін (агрохімія, ґрунтознавство, землеробство, захист рослин, рослинництво та кормовиробництво, плодоовочівництво та баштанництво, охорона праці та ін.); відповідь на питання в кожному білеті потребує обґрунтування певних елементів технології вирощування сільськогосподарських культур; задачі, що сформульовані в білетах, мають практичне значення та широко використовуються у виробництві.

Проте, голова ДЕК в якості побажання щодо змісту деяких питань в білетах зауважив, що необхідно зменшити кількість питань з обґрунтування технології вирощування сільськогосподарських культур в інших зонах України; він вважає, що краще вилучити питання щодо біологічних особливостей та технології вирощування культур, які вирощуються на незначних площах в степовій зоні України (наприклад, тютюни, рицину, цукрові буряки) та замінити їх на гірчицю, коріандр, нут тощо.

В цілому, більшість здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» зі спеціальності «Агрономія» проявили добру ерудицію, наявність базових знань, вмінь та інших компетенцій, що відповідає вимогам якісної підготовки фахівців аграрного напряму.

фото-2

фото-3

 

фото-4

Колектив кафедри рослинництва імені професора В.В. Калитки бажає випускникам реалізувати свій потенціал: продовжити навчання в магістратурі або розпочати успішну роботу в аграрних підприємствах України.