4

Розпочалася вступна кампанія до вищих навчальних закладів України. Вибір майбутньої професії це відповідальний шаг, який в подальшому визначає подальшу судьбу людини.

В рамках програми «Саме тут… on-line-зустріч з ТДАТУ» 8 липня випускова кафедра плодоовочівництва, виноградарства та біохімії презентувала спеціальність Садівництво та виноградарство.

З вступним словом виступив ректор ТДАТУ професор Кюрчев С.В. Ігор Судаков, голова Мелітопольської районної держадмінстрації розповів про високу затребуваність та необхідність аграрних професій у відновленні нашої держави.

Також, на запитання абітурієнтів  щодо особливостей вступу до університету в 2022 році надавав відповіді відповідальний секретар приймальної комісії ТДАТУ доцент Сергій Косторний.

На зустрічі були присутні викладачі кафедри та гарант ОП доцент Ольга Алексеева.

Про освітню програму  «Садівництво та виноградарство» розповів завідувач кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії к.с.г.н., доцент Максим Колесніков.

Мелітопольщина відома на всю Україну та далеко за її межами як «черешневий край». Умови нашого регіону дуже сприятливі для вирощування не лише черешні, а більшості плодових, овочевих, ягідних культур і винограду. Тому й існує висока потреба у фахівцях з «Садівництва та виноградарства», а ця професія займає гідне місце в аграрній сфері.

Бакалавр в галузі плодоовочівництва та виноградарства повинен добре знати загально-біологічні дисципліни, агрохімію, землеробство, плодівництво, овочівництво, теплічне господарство, виноградарство, селекцію плодових культур, основи економіки та ведення бізнесу.

Випускники університету спеціальності «Садівництво та виноградарство» можуть працювати на посадах:

• Директора або заступника агропідприємства;
  • Агронома-плодовода;
  • Агронома-овочівника;
  • Агронома-консультанта;
  • Агротехніка;
  • Фахівця з плодоовочівництва і виноградарства;
  • Фахівця із захисту плодових, овочевих рослин та винограду;
  • Фахівця тепличного господарства;
  • Спеціаліста з організації та ведення фермерського господарства;

Щоб отримати справжні практичні навички наші студенти проходять практики та стажування в агропідприємствах України та Европи. Студенти в реальності бачать як впроваджуються сучасні та ресурсоощадні технології в садах та виноградниках, вчаться як підвищувати родючість грунтів та врожайність культур.

Для студентів є можливість навчатися за дуальною формою, коли вони і вчаться в аудиторіях та працюють на виробництві, при цьому заробляючи гроші.

В таких господарствах після закінчення навчання вас очикує гарна перспектива для подальшої роботи та професіонального росту.

Студенти приймають участь у ряді программ та проектів. Так, україно-канадський проект з бізнес-підтримки плодоовочівництва, неодноразово запрошував наших студентів на семінари, екскурсії, проводив дні практичної підготовки в садівничих господарствах.

В минулому році був запущений проект підготовки агроскаутів за програмою USAID. Метою якого було навчити студентів проводити діагностику, моніторинг стану посівів, насаджень та в майбутньому працювати в агроконсалтингових компаниях.

Слід зазначити, що експерти ринку праці стверджують, що кваліфікований технолог з плодоовочівництва та виноградарства має набагато більше можливостей отримати роботу за фахом та розвиватися професійно.

Запрошуємо абітурієнтів вступати на спеціальність «Садівництво та виноградарство».

3

изображение_2022-07-11_171227118