14.06.2021 у рамках Договору про науково-технічне співробітництво гуртківці наукового студентського гуртку «Органічні технології у рослинництві» на чолі з керівником гуртку доцентом Герасько Т.В. відвідали фермерські господарства Хлєбіної Валентини (с. Георгієвка, Вільнянського району Запорізької області) та Парасочка Ірини (с. Соколовка, Вільнянського району Запорізької області). У господарстві Хлєбіної Валентини у жовтні 2020 року було закладено дослід по сумісному вирощуванню персика та черешні з лікарськими рослинами та мікоризації коренів плодових дерев. Тож студенти 1-го  та 3-го курсів спеціальносіт 203 «Садівництво та виноградарство» Шипиленко Євгенія та Капшук Костянтин зібрали проби листків та плодів черешні, а також проби ґрунту з корінням дерев для аналізу у лабораторії. У господарстві Ірини Парасочка гуртківці ознайомилися з технологією вирощування перспективної для Запорізької області культури тритикале, сучасні сорти якої є досить посухостійкими, врожайними (до 88 ц/га по пару та до 60 ц/га по соняшнику) та не потребують застосування хімічного захисту (навіть гербіцидів). Цікаво також було ознайомитися з технологією декоративного квітникарства, яка дає у господарстві Ірини Парасочка добрий прибуток. По поверненні до університету було розпочато біохімічні аналізи узятих проб та їх мікроскопія. Результати цих аналізів стануть основою для написання наукових студентських робіт. Співпраця з фермерами у рамках договорів про науково-технічне співробітництво буде продовжена, оскільки таких договорів у 2020-2021 році було заключено 10 (по Запорізькій області).

viber imageviber image2

viber image5viber image4viber image6

За матеріалами доцента каф.ПВБ Герасько Т.В.