Згідно з наказом Міністерства освіти i науки України від 25.11.2015 р. на базі Миколаївського національного аграрного університету було проведено ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Агрономія», яка проходила з 17 по 19 травня 2016 року.

В олімпіаді взяли участь 96 студентів із 20 вищих навчальних закладів України, які представляли 18 областей України. Представником Таврійського державного агротехнологічного університету була студентка 5 курсу 11МБ АГ групи – Мойсеєнко Світлана Віталіївна.

Студентам пропонувалися теоретичні та практичні завдання, що відповідали вимогам навчальних програм дисциплін зі спеціальності «Агрономія» (Рослинництво, Агрохімія, Захист рослин, Землеробство, Кормовиробництво, Селекція та насінництво). Напередодні першого дня олімпіади проводилася консультація для ознайомлення з планом роботи і студенти мали можливість отримати відповіді на поставлені запитання.

Практичні завдання виконувалися протягом двох днів, учасники були поділені на групи, де мали можливість проявити свої агрономічні знання. Колекції насіння, добрив, шкідників та гербарії хвороб слугували  матеріалом для виконання практичних завдань. Визначення сільськогосподарських культур та фаз їх розвитку, густоти стояння рослин, типу забур’яненості та найпоширеніших видів бур’янів на посівах проводилося на дослідних полях Миколаївського національного аграрного університету.

Ретельне планування програми організаторами дозволило поєднати напружену роботу  з відпочинком. Учасників знайомили з містом, проводилися екскурсії до планетарію, музею суднобудування та флоту, та просто прогулянки вулицями Миколаєва.

По закінченню відбулося нагородження учасників, видання сертифікатів та грамот. Переможці були нагороджені дипломами I, ІІ та ІІІ ступенів. За злагоджену роботу були відзначені грамотами команди деяких вищих навчальних закладів. Крім того в межах кожної дисципліни вручалися грамотами студентам за кращі теоретичні та практичні знання.

За творчий підхід до виконання теоретичних завдань, глибокі, повні та аргументовані відповіді представник ТДАТУ був нагороджений грамотою за кращі теоретичні знання з дисципліни «Агрохімія».

Виснажені, але переповнені враженнями та емоціями учасники повертались з Миколаїва додому. Кожен зробив для себе висновок.

Студентка 11 МБ АГ групи,

Мойсеєнко С. В.