04 лютого 2022 року на платформі Discord пройшов тренінг “Належні практики та законодавчі вимоги та стандарти безпечності щодо первинного виробництва сільськогосподарської продукції”, в якому прийняли участь викладачі кафедри рослинництва імені професора В.В. Калитки та студенти спеціальності 201 “Агрономія”. Тренінг провів Експерт з впровадження сталих практик управління, кваліфікований сільськогосподарський дорадник/ Виробництво рослинницької продукції за вимогами стандарту Global G.A.P V5.2 Гармаш Андрій.

Стандарти GlobalG.A.P. – це стандарти, які були історично розроблені, впроваджені та випробувані підприємствами, які виробляють продукцію, та торговими мережами, які відповідно до цього стандарту виявили бажання купувати продукцію виробників.

Цей стандарт необхідний тим, хто наразі не збирається сертифікуватися, але думає про те, що завтра або через рік-два прийде до того, що буде незадоволений тим, що продає продукцію на внутрішній ринок і захоче продати в іншу країну за іншою ціною та бажає, щоб в майбутньому покупець забирав у нього всю продукцію, адже вона якісна, однорідна, безпечна та відповідає міжнародним стандартам”, – зазначив фахівець.

Андрій Гармаш ознайомив слухачів з усіма належними практиками та законодавчими вимогами та стандартами безпечності щодо виробництва сільськогосподарської продукції. Global G.A.P – це симбіоз між виробниками і покупцями, що має на меті знайти один єдиний шлях вироблення продукцію, яка буде відповідати вимогам всіх великих покупців, глобальних торгових мереж, таких як МЕТРО, АШАН, Lidl, Tesco, Walmart тощо, які працюють по всьому світу.

Так і з’явився стандарт під назвою “GlobalG.A.P.”, щоб незалежно від країни-виробника вся харчова продукція та її виробництво відповідали одному рівню безпеки та якості”, – пояснив Андрій Гармаш.

dd20ead2232464a6f39e392a11821c1f-1

dd20ead2232464a6f39e392a11821c1f-0