image001

9 лютого 2022 р. викладачі кафедри прийняли участь у вебінарі «СИСТЕМИ ЗНАНЬ ТА ІННОВАЦІЙ ДЛЯ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА» який був організований Запорізькою торгово-промисловою палатою, Національною асоціацією сільськосгопдарських дорадчих служб України, Комітетом підприємців АПК при ТППУ.

В ході вебінару з доповідями виступили Анджей ГАЛАСЕВИЧ, д.т.н, ключовий експерт з сільського розвитку Проєкт ЄС « Institutional and Policy Reform for Smallholder Agriculture»; Мартіньш ЦІМЕРМАНІС, голова правління Латвійського центру сільських консультацій та освіти; Віктор ДУБАС, голова Селянського фермерського господарства «Нива»; Роман КОРІНЕЦЬ, к.е.н., директор Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України; Геннадій ПОДШИВАЛОВ, керівник Запорізького інформаційно- консультаційний центр “АГРО-ТАВРІЯ”; Ірина ДЕРКАЧ,  к.е.н., керівник сільськогосподарської дорадчої служби «Офіс перспективного розвитку»; Наталія ПОХИЛЕНКО, старший науковий співробітник ННЦ “Інститут аграрної економіки”, старший викладач ННІ неперервної освіти і туризму НУБІПУ; Олег ОСАУЛЮК, спеціаліст з розвитку бізнесу та підвищення потенціалу дорадництва Проекту “Основний кредит для аграрної галузі – Україна»; Михайло ШВИДЕНКО, к.е.н., завідувач Кафедра інформаційних систем і технологій НУБіПУ та Руслана ЙОВКО, менеджер проектів/Тренінг-експерт German Sparkassenstiftung в Україні.

Доповідачі надали інформацію про Європейську систему сільськогосподарських знань та інновацій – AKIS та чому це вигідно для фермерів на прикладі латвійського досвіду. Були підняти питання створення демонстраційних ферм для фермерів. Слухачі були ознайомлені зі станом дорадництва у Запорізькій області та на які послуги можуть розраховувати агровиробники. Особливе місце було присвячену ролі освіти та науки в системі знань та інновацій для сільського господарства. До уваги всіх учасників вебінару була представлена бізнес-гра для фермерів, як ефективний тренінговий інструмент для підвищення бізнес-грамотності агровиробників.

дорадництво додрад 3

за матеріалами М. Колеснікова, док. кафедри ПВБ