IMG_0206

15 червня 2018 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 67.830.01 в ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет» відбувся успішний захист докторської дисертації ЄРЕМЕНКО Оксани Анатоліївни – доцента кафедри рослинництва імені професора В.В.Калитки.

Тема дисертації «Агробіологічні основи формування продуктивності олійних культур (Helianthus annus L., Carthamus tinctorius L., Linum usitatissimum L.) в Південному Степу України (спеціальність 06.01.09 – рослинництво «Аграрні науки та продовольство»). Головною метою роботи було теоретичне обґрунтування та розробка адаптивних технологій вирощування соняшнику, сафлору красильного та льону олійного в умовах постійно діючих біотичних та абіотичних стресових чинників степової зони України.

Наукові експериментальні дослідження, що сформували основу дисертаційного матеріалу, були складовою частиною тематичного плану Науково-дослідного інституту Агротехнологій та екології Таврійського державного агротехнологічного університету в період з 2007 по 2017 рр.

Науковий консультант дисертаційної роботи – Каленська Світлана Михайлівна, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН, завідувач кафедри рослинництва НУБіПУ.

Значний внесок в становленні Єременко О.А. як вченого, зробила доктор сільськогосподарських наук, професор Калитка Валентина Василівна, наукову школу якої підтримує, розвиває і продовжує Оксана Анатоліївна.

Вважаємо, що захист докторської дисертації – це не лише особисте досягнення Єременко О.А., але й результат сумісної роботи і підтримки колективу кафедри рослинництва імені професора В.В.Калитки, факультету АТЄ та в цілому всього Таврійського державного агротехнологічного університету.

Бажаємо Оксані Анатоліївні не зупинятися на досягнутих успіхах, здоров’я, сил, цікавих ідей для подальшого саморозвитку та самореалізації, прекрасного настрою, щастя в житті та вірної вдачі.

Колектив кафедри Рослинництва імені професора В.В.Калитки