Підпрограма 2 «Розробка інтенсивних технологій виробництва плодоовочевої продукції у відкритому та закритому ґрунті Південного Степу України» (номер держреєстрації 0116U002733) почала свою діяльність у 2008 році в рамках НДІ Агротехнологій та екології. Беззмінним керівником підпрограми є О.М. Алексєєва, к. с.-г. н., доцент кафедри плодоовочівництва, виноградарства і біохімії ТДАТУ. Станом на 2019 рік, відповідальними виконавцями підпрограми 2 є 11 співробітників ТДАТУ: доценти О.М. Алексєєва, І.Є. Іванова, Л.В. Розова, Т.В. Герасько, Г.В. Нінова, старший викладач А.М. Шкіндер-Барміна, асистент П.Г. Бондаренко – кафедра плодоовочівництва, виноградарства і біохімії ТДАТУ та доценти Т.В. Малюк, Л.В. Козлова, старші викладачі І.О. Коротка, К.М. Карпенко – кафедра рослинництва ім. професора В.В. Калитки ТДАТУ; а також студенти-магістри.

В рамках підпрограми 2 у 2019 році успішно захищено 3 дисертації на здобуття вченого ступеня кандидата сільськогосподарських наук:

Карпенко Костянтин Маркович – Технологічні та біологічні особливості формування продуктивності помідора за органічного виробництва в умовах Південного Степу України: спеціальність 06.01.06 – овочівництво;

Коротка Ірина Олександрівна – Удосконалена технологія вирощування васильків справжніх (Оcimum basilicum L.) в умовах захищеного ґрунту: спеціальність 06.01.06 – овочівництво;

Бондаренко Павло Геннадійович – Конструкції інтенсивних насаджень черешні для південного Степу України: спеціальність 06.01.07 – плодівництво.

За результатами досліджень 2008-2019 рр. відповідальними виконавцями підпрограми 2 опубліковано 149 наукових праць, у тому числі:

– 49 статей у наукових фахових виданнях України;

– 13 статей у закордонних наукових виданнях (у т. ч. 2, які індексуються в Scopus);

–  15 статей у науково-популярних виданнях;

– 6 книг, навчальних посібників, рекомендацій;

– 1 патент на корисну модель.

Ознайомитися зі звітами з НДР та публікаціями за тематикою досліджень можна на сайті Електронного Інституційного репозиторію ТДАТУ за посиланням: http://elar.tsatu.edu.ua/

Запрошуємо науковців до ознайомлення з науковими розробками НДІ АТЕ та плідної співпраці!

За матеріалами асистента кафедри ПВБ Бондаренка П.Г.