Під час роботи Азовського форуму регіонального розвитку, який відбувся у Мелітополі наприкінці лютого, був підписаний Меморандум про співробітництво у галузі охорони навколишнього природного середовища Азовського регіону. Результатом підписання стало створення Координаційної ради.

На першому засіданні Координаційної ради з питань охорони навколишнього природного середовища Азовського регіону було сформовано її склад та окреслені основні напрямки роботи. Координаційну раду очолив заступник директора з наукової роботи Інституту морської біології НАН України Віктор Демченко, заступником голови ради було обрано кандидата сільськогосподарських наук, асистента кафедри геоекології і землеустрою Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного Вікторію Скибу.

Зазначимо, що науковці ТДАТУ глибоко вивчають екологічні проблеми нашого регіону. Зав. кафедри геоекології і землеустрою Сергій Мовчан декілька років очолює Басейнову раду річок Приазов’я, тому вирішення питань навколишнього середовища для нашого ЗВО – в пріоритеті.

Серед основних напрямків роботи ради є:

• управління водними ресурсами, повітрям та відходами;
• покращення ефективності еколого-економічних інструментів управління природокористуванням;
• збереження цінних природних комплексів, біорізноманіття та оселищ;
• моніторинг стану навколишнього природного середовища і забруднення;
• поводження з небезпечними відходами;
• забезпечення інформаційоного обміну щодо стану навколишнього природного середовища.

Проводити засідання Координаційна рада буде раз на три місяці.

Денис Водоп’янов,
начальник РВВ «Агро Таврія»