Садівництво та виноградарство є найбільш інтенсивною і складною галуззю аграрного виробництва, а тому потребує використання специфічних технологій, систем машин і висококваліфікованої робочої сили. ТДАТУ розташовано в зоні, де буяє садівництво. Отже, підготовка кваліфікованих кадрів зі спеціальності «Садівництво та виноградарство», яку проводить ЗВО, має широкий попит.

Для успішної реалізації даної освітньої програми ЗВО запрошує не лише вітчизняних, а й світових експертів та менторів. Так, нещодавно ТДАТУ звернувся до Служби старших експертів (Senior Experten Service) з заявою на отримання експертної допомоги щодо:

• підвищення рівня практичної та теоретичної підготовки майбутніх фахівців в галузі садівництва та виноградарства,
• впровадження міжнародного досвіду в процес реалізації освітньої програми.

Онлайн-зустріч представників кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії з експертом – професором Dr. Gerhard Flick, відбулася 21 вересня. Сприяли її проведенню відділ міжнародних зв’язків ТДАТУ та координатори міжнародних проєктів SES (Катерина Коробова, Євгенія Краус, Олексій Назаренко).

В ході бесіди було окреслено коло спільних інтересів її учасників, висловлені думки щодо основних напрямків подальшої роботи та сформульовані мета і завдання проєкту. Найважливішими ж у цій зустрічі стали домовленості про:

•  необхідність модернізації освітньої програми «Садівництво та виноградарство»,
• запровадження сучасних європейських освітніх стандартів з метою ефективної адаптації випускників до умов ведення аграрного бізнесу як на вітчизняному ринку праці, так і в країнах Європи і світу.

На нашу думку, участь експертів грантового проєкту SES у навчальній та просвітницькій діяльності ЗВО допоможе не лише посилити міжнародне співробітництво ТДАТУ з закордонними партнерами, а й надалі сприятиме розвитку економіки південно-східного регіону України.

Максим Колесніков,
доцент, завідувач кафедри плодоовочівництва,