В умовах демократизації освітнього процесу, пошуку форм співробітництва викладача та здобувача вищої освіти нагальним стає впровадження новітніх технологій та засобів, що сприяють якісному отриманню вищої освіти.

Сьогодні пріоритетом набуття знань є підготовка молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві, розроблення сучасних інформаційно-комунікаційних засобів, що забезпечують подальше удосконалення навчально-виховного процесу та його доступність. Цьому сприяє впровадження новітніх систем дистанційного навчання, а також вдосконалення навчальних програм викладання дисциплін як для здобувачів вищої освіти, так і для викладачів.

7 листопада 2019 р. в рамках роботи Вищої школи педагогічної майстерності було проведено семінар, присвячений створенню силабусу з навчальної дисципліни. Доповідь з питань розробки силабусу підготував доцент кафедри «Технічний сервіс та системи в АПК», к.т.н. Смєлов Андрій Олександрович. В обговоренні питань семінару прийняли участь науково-педагогічні працівники університету, яких зацікавило наступне:

• врахування неформальної освіти,
  • форми і методи навчальної дисципліни,
  • необхідність розділу «Політика курсу»,
  • загальні та фахові компетентності.

Силабус – навчальна програма дисципліни, яка включає в себе опис навчальної дисципліни, мету та завдання, змістовні модулі та найменування тем занять, тривалість кожного заняття, завдання до самостійної роботи, час консультацій, вимоги викладача, критерії оцінки, список використаної літератури.

Іншими словами, силабус – це персоніфікована програма викладача для навчання здобувачів вищої освіти з кожного предмета, що оновлюється на початок кожного навчального року.

Розробляється силабус на засадах освітньо-професійної програми підготовки фахівця того чи іншого рівня та відповідного навчального і робочого навчального планів, з врахуванням логічної моделі викладання дисципліни.

Подібна програма надзвичайно корисна для якісної організації навчання студентів та викладацької діяльності.

За матеріалами: начальник НМЦ Болтянська Н.І.