GA1_165027 травня на базі кафедри вищої математики і фізики Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного відбувся науково-практичний семінар «Фундаментальна фізико-математична підготовка в аграрних університетах як підґрунтя якості освіти».

У роботі семінару взяли участь:

• Володимир Кюрчев – доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НААН України, заслужений працівник освіти України, ректор ТДАТУ імені Дмитра Моторного;
  • Олександр Ломейко – кандидат технічних наук, доцент, проректор з науково-педагогічної роботи ТДАТУ імені Дмитра Моторного;
  • Володимир Надикто – доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НААН України, заслужений діяч науки і техніки України, проректор з наукової роботи ТДАТУ імені Дмитра Моторного;
  • декани факультетів, їх заступники та професорсько-викладацький склад кафедри вищої математики і фізики.

Мета семінару – визначити шляхи підвищення якості фундаментальної фізико-математичної підготовки в ТДАТУ імені Дмитра Моторного.

З вітальним словом «Якість фізико-математичної освіти як підґрунтя підготовки майбутнього фахівця АПК України» до учасників конференції звернувся ректор ТДАТУ імені Дмитра Моторного Володимир Кюрчев.

На семінарі були виголошені такі Доповіді:

Нормативні рекомендації щодо складання навчальних планів ЗВО в умовах забезпечення якості освіти, О.П. Ломейко – кандидат технічних наук, доцент, проректор з науково-педагогічної роботи ТДАТУ імені Дмитра Моторного;

– Методологія моніторингу початкового рівня знань з математики та фізики студентів-першокурсників Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, М.М. Данченко– кандидат технічних наук, доцент кафедри вищої математики і фізики ТДАТУ імені Дмитра Моторного;

– Компаративістський аналіз математично-природничих та гуманітарних складових загального блоку навчальних планів підготовки фахівців аграрних університетів, Н.Л. Сосницька– доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри вищої математики і фізики ТДАТУ імені Дмитра Моторного,

Н.А. Дьоміна– кандидат технічних наук, доцент кафедри вищої математики і фізики ТДАТУ імені Дмитра Моторного.

Учасники семінару зазначили, що завданням закладів вищої технічної освіти є професійна підготовка випускників, які здатні діяти в складних життєвих ситуаціях, набувати досвід розв’язання проблем у різних галузях знань, критично мислити, приймати відповідальні рішення, що ґрунтуються на власній життєвій позиції, набутому досвіді та сформованому світогляді. Досягти таких результатів у навчанні можна завдяки якісної фундаментальної фізико-математичної підготовки на засадах компетентнісного підходу, що розглядається як один із напрямів модернізації освіти й такий, що передбачає формування у студентів системи професійних компетентностей, які дають їм можливість ефективно діяти в різних сферах життєдіяльності.

Підвищення якості фундаментальної фізико-математичної підготовки можливе на основі наскрізної інтеграції фундаментальних та професійних знань, відповідної системи професійно-орієнтованих завдань, які передбачають способи діяльності залежно від предметної специфіки; за умов ситуацій, у яких студенти набувають досвіду вирішення практичних проблем і мотивованого ставлення до процесу й результату пізнання.

За матеріалами кафедри «Вища математика і фізика»