28 квітня 2021 року відбувся семінар «Процедура моніторингу і періодичного перегляду освітніх програм ТДАТУ», який було організовано відділом моніторингу якості освітньої діяльності університету. В означеному заході взяли участь понад 50 науково-педагогічних працівників, серед яких: гаранти освітніх програм, представники їх робочих груп, проректор з НПР Олександр Ломейко, начальник НМЦ Наталя Болтянська, завідувачка відділу МЯОД Радміла Скляр.

Вже доброю традицією в Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного стало розроблення та реалізація цікавих для споживачів освітніх послуг актуальних освітніх програм. Так, у 2020-2021 навчальному році в Університеті реалізується 24 освітні програми на бакалаврському, 16 – на магістерському та 8 – на освітньо-науковому (доктор філософії) рівнях. Якість сьоми з них, а саме з ОС «Бакалавр»: «Цивільна безпека»,  «Екологія», «Економіка», «Менеджмент», «Садівництво та виноградарство» та ОС «Магістр»: «Менеджмент», «Публічне управління та адміністрування» вже підтверджено Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти в процесі їх акредитації.

Такий результат став можливим завдяки активній діяльності робочих груп, очолюваних гарантами освітніх програм, деканам факультетів, науково-педагогічним працівникам, які ввійшли до груп забезпечення спеціальностей; відділу моніторингу якості освітньої діяльності університету, роботодавцям, а також здобувачам, які є основними споживачами освітніх послуг тощо.

«…проте заспокоюватись на досягнутому не час. Для того, щоб залишатися цікавими для споживачів освітніх послуг, необхідно не просто йти в ногу з часом, а йти попереду, проводити постійний моніторинг ринку праці, передбачати зміни в технологіях для постійного удосконалення освітніх програм» – на цьому акцентував увагу учасників семінару в своєму вступному слові проректор з науково-педагогічної діяльності Олександр Ломейко.

Він також зазначив, що процедури моніторингу і періодичного перегляду освітніх програм регламентуються Положенням про систему внутрішнього забезпечення якості в ТДАТУ та оновленому в 2021 році Положенню про освітні програми в ТДАТУ. Так, перегляд освітніх програм відбувається за результатами їх моніторингу за участю групи забезпечення спеціальності, здобувачів вищої освіти, роботодавців, академічної спільноти, відділу МЯОД щорічно наприкінці навчального року. Перегляд освітніх програм з метою їх удосконалення здійснюється у формах оновлення або модернізації.

Відповідно до зазначених Положень, проєкт освітньої програми проходить обов’язкову внутрішню експертизу відділом МЯОД перед затвердженням на засіданні випускової кафедри, методичній комісії факультету і Вченій раді ТДАТУ. Тому, завідувачка відділу Радміла Скляр в своїй доповіді детально зупинилася на документальному підтвердженні проходження цієї процедури в рамках восьмого критерію оцінювання якості освітньої програми «Внутрішнє забезпечення якості освітньої програми» та основних підходах до удосконалення структури та змісту освітньої програми в розрізі вимог стандарту вищої освіти і сучасного ринку праці.

Наприкінці проведеного заходу було організовано обговорення учасниками актуальних питань з приводу підвищення якості процедури моніторингу і періодичного перегляду освітніх програм. Опитування стейкхолдерів щодо якості освітніх програм та якості освітнього процесу виконує в цьому питанні важливу функцію. Тому відповідно до Положення про опитування учасників освітнього процесу в ТДАТУ наприкінці навчального року здобувачі вищої освіти, викладачі, роботодавці, випускники мають змогу долучитися до удосконалення системи якості освіти в Університеті шляхом відповідей на анкети, що розміщені на офіційному веб-сайті у вкладці «Якість освіти» за посиланням.

Радміла Скляр,
завідувачка відділу моніторингу якості освітньої діяльності