У разі, якщо жителі Мелітопольського району не почнуть вживати заходів з порятунку малих річок Приазов’я, які впадають в Азовське море, вже до 2040 року водойми нашого регіону можуть буди знищеними. Висновки досліджень вчених прозвучали на першому Азовському Форумі регіонального розвитку, який відбувся у палаці культури залізничників. Головна мета – спільними зусиллями розробити стратегію вирішення глобальної проблеми щодо рятування річок.

Мелітопольський вчений, раціоналізатор, завідувач кафедри геоекології і землеустрою ТДАТУ Сергій Мовчан, який очолює Басейнову раду річок Приазов’я, загострив увагу учасників Форуму на проблемі зникнення малих річок Приазов’я:

«Річка Молочна відповідає поганому рівню басейну річок Приазов’я. Дослідження вчених ТДАТУ показали, що антропогенний вплив на річки Приазов’я, що впадають в Азовське море, у 2 рази перевищують їх здатність до самовідновлення. Таким чином відбувається деструкція гідрогеологічної мережі і погіршення їх еко стану», – наголосив Сергій Мовчан.

За словами Сергія Мовчана, рівень посухи, надходження і очищення стічних вод має критерій «екстремально високий».
Колегу підтримав директор Інституту рибного господарства і екології моря Леонід Ізергін:

«З нашої частини Азовське море підживлюють малі річки. Їх багато і в свій час вони вносили серйозний внесок в розвиток екосистеми вод Азовського моря. Але, сьогодні на річках росте трава та очерет, встановлюються неконтрольовані розтяжки. Це призвело до жалюгідного стану річок Приазов’я у північній частині. Вони перетворилися на балки, канали або русла для скидання дощової води. А в посуху вони пересихають і перетворюються у зарослі і навіть не заболочені ділянки. Проблема дуже серйозна і людство повинно замислюється над тим, як оживити річки», – окреслив глобальну екологічну проблему Леонід Ізергін.

У другій частині Форуму безпосередньо в тематичних секціях вчені разом з представниками влади продовжили обговорення цієї теми.

Редакціно-видавничий відділ