Безпосередню участь в науковому житті університету та країни в цілому приймають викладачі кафедри сільськогосподарських машин. Участь у семінарах, конференціях, симпозіумах, на різних рівнях, вважається пріоритетною діяльністю професорсько-викладацького складу кафедри.Науковий досвід викладачів дозволяє формувати наукові напрямки вирішення ктуальних проблем галузі тваринництва на сучасному етапі.

Науково-практичні заходи 2020-21 н.р.

18 червня 2021 рV Всеукраїнська науково-практична конференція «Плодовий сад – новітнє в теорії та практиці».

Науково-практичні заходи 2019-20 н.р.

18 червня 2020р. IV Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «ПЛОДОВИЙ САД – НОВІТНЄ В ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ»

13 вересня 2019 р. Науково-практична конференція «Меліорація та водовикористання. З нагоди 130-річчя першого водопроводу міста Мелітополя. Місце проведення: Комунальне підприємство «Водоканал» Мелітопольської міської ради Запорізької області, Мелітополь. (детальніше)

Науково-практичні заходи 2018-19 н.р.

25 червня 2019 року відбулася IХ Науково-практична конференція Меліорація та водовикористання «Професійна підготовка кадрів – запорука збереження зрошуваного землеробства» (робоча програма)

19 червня 2019р. Виїзне засідання робочої групи Басейнової ради річок Приазов’я. “Виробленя пропозицій та забезпечення узгодження інтересів організацій у галузі використання і охорони вод і відтворення водних ресурсів у межах басейну річки Молочна” с. Чкалове, Приазовського р-ну, Запорізької області.

14-15 червня 2019 року на базі кафедри сільськогосподарських машин ТДАТУ, ФГ “АГРО-Фенікс” (Мелітопольський район) та ТОВ « Мелітопольська черешня» відбулась ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Черешневий сад – новітнє в теорії та практиці». В роботі конференції прийняли участь провідні вчені та виробники черешні і вишні південного регіону України.(детальніше)

29-31 травня 2019 року пройшов ІІІ – ій спеціалізований міжнародний Запорізький екологічний форум «ЕкоФорум – 2019 року». (детальніше)

15 травня 2019 року у смт. Якимівка Запорізької області відбулось засідання Басейнової ради річок Приазов’я. (детальніше)

9-10 квітня 2019 року проводилась Міжнародна виставка обладнання і технологій для поводження з муніципальними та промисловими стічними водами «Waste Water Management 2019» м. Kиєвi (Bucтавковий центр «ФККЩ Інтернешинл», пpocneKT Перемоги, 40-Б).
Діловою програмою виставки передбачено проведення ряду семінарів та круглих столів, зокрема круглий стіл на тему: «Басейнова рада – ключовий інструмент реформи водного сектору України»

14 березня 2019. Засідання робочої групи з проведення Стратегічної екологічної оцінки Стратегії розвитку м. Мелітополя до 2030 року.(протокол)

15 лютого 2019 року під патронатом відділу з благоустрою і екології Мелітопольської міської ради Запорізької області в Мелітопольському державному педагогічному університету імені Богдана Хмельницького було проведено семінар на тему: «Водно-болотні угіддя як основа збереження біологічного різноманіття та збалансованого використання природних ресурсів Півдня України».

23-24 жовтня 2018 року проводилась міжнародна науково-практична конференція «Modern Development Paths of Agricultural Production. Trends and Innovations». (програма)

19 жовтня 2018 року відбулася VIII науково-практична конференція «Меліорація та водовикористання» у смт. Новотроїцьке. На базі Управління водного господарства зібралося багато учасників, що мають пряме відношення до води. КП «Водоканал», меліоратори, викладачі наук про водопостачання та працівники водних господарств обговорювали гострі питання, що стосуються основи розвитку інтенсивного землеробства. По закінченню конференції було зроблено багато висновків. Сертифікат учасника. Загалом можна сказати, що вода – це джерело невичерпне, але і не швидко повертається туди, звідки вона випарувалася. Її потрібно берегти, не витрачати без потреби, адже ми повинні залишити нащадкам тільки гарний слід. Після конференції делегація з м. Мелітополь відправилася на екскурсію до біосферного заповіднику «Асканія-Нова». Більш детальну інформацію можна знайти тут.

4 жовтня 2018 року у м. Мелітополь відбувся семінар «Дотримання вимог чинного законодавства природоохоронного та санітарного законодавства України на підприємстві», в якому приймав участь викладач кафедри СГМ Мовчан С.І. за запрошенням начальника відділу з благоустрою та екології Громико О.

Науково-практичні заходи 2017-18 н.р.

З 17 по 18 травня 2018 року в Уманському національному університеті садівництва (м. Умань) було проведено IV Міжнародну науково-практичну конференцію “Імпортозамінні технології вирощування, зберігання і переробки продукції садівництва та рослинництва”, в якій прийняли участь співробітники кафедри «Сільськогосподарські машини» ТДАТУ.

4 квітня 2018 року на кафедрі “Сільськогосподарські машини” відбулася Всеукраїнська науково-технічна конференція магістрів і студентів ТДАТУ за підсумками наукових досліджень 2017 року.  Було представлено 11 доповідей. Після заходу всім учасникам було вручено сертифікати.

24-26 січня 2018 року студенти 14 МБАІ групи А.А. Бойко та А.А. Жолудь прийняли участь у Х–ій міжнародній інтернет-конференції «Соціальні та екологічні технології: актуальні проблеми теорії та практики», яка проводилась в Мелітопольському ІЕСТ «Україна».
Студентами А.А. Бойко та А.А. Жолудь було підготовлено такі матеріали доповідей:
«Стан та перспективи використання водних ресурсів Токмацького району Запорізької області» ( Жолудь А.А. );
«Екологічна безпека водних ресурсів в системах промислового водопостачання» ( Бойко А.А. ).
Э можливість ознайомитись з матеріалами конференції  на сайті: Интернет-конференция – 2018Секция 3. Екология и охрана окружающей среды
За результати конференції було випущено збірник матеріалів.

14-15 грудня 2017 року в Київському національному університеті будівництва і архітектури (м. Київ, Повітрофлотський, 31) за підтримки ПАТ АК «Київводоканал» та Польської академії наук (представництво в Києві) відбулася IV Міжнародна конференція «Водокористування: Технології. Споруди. Менеджмент». Серед науковців з доповідями виступили:  д.т.н Д.В. Чарний – (Інститут водних проблем і меліорації НААН України), доцент, к.т.н. С.Ю. Мартинов (Національний університет водного господарства та природокористування), доцент, к.т.н. С.І. Мовчан (Таврійський державний агротехнологічний університет).

7-9 листопада 2017 року у Міжнародному виставковому центрі (м. Київ, Броварський проспект, 15) відбулась ХV Міжнародна спеціалізована виставка AQUA UKRAINE та V спеціалізована виставка «Екологія підприємства». В роботі окремих напрямів виставки прийняли участь співробітники кафедри «Сільськогосподарські машини» ТДАТУ к.т.н., доцент Мовчан С.І. та аспірант Філіпов Д.О.

27 жовтня 2017 року на базі Запорізької гідрогеолого-меліоративної експедиції (м. Дніпрорудне, вул. Нижня, 6) було проведено науково-практичну конференцію «Меліорація та землекористування», на якій розглянуто  питання практичного використання водних ресурсів у водогосподарському комплексі країни. Співорганізаторами цього зібрання виступила кафедра «Сільськогосподарські машини» ТДАТУ. В науково-практичній конференції прийняли участь більш ніж 50 фахівців з організацій та установ, в роботі яких використовуються водні ресурси. Насамперед, це науково-виробничий центр «Запоріжгідропроект» (м. Запоріжжя), управління каналами Північно-Рогачинської зрошувальної системи (м. Дніпрорудне), Придніпровське міжрайонне управління водного господарства (м. Дніпрорудне), ТОВ «Полив Сервіс» (м. Мелітополь), ТОВ «Системи та технології» (м. Київ) та ін. З науковими доповідями виступили завідуючий кафедрою «Сільськогосподарські машини» ТДАТУ д.т.н. Караєв О.Г., к.т.н. Мовчан С.І., к.т.н. Сушко С.Л. к.т.н. та аспірант кафедри Філіпов Д.О. Участь в науково-практичній конференції прийняли студенти 11,14 МБАІ групи ТДАТУ, для яких в цьому році відкрита спеціалізація «Механізація зрошувального землеробства». Для магістрів першого року навчання Бойка Анатолія, Жолудя Артема та Тиховода Миколи це була перша участь у науковій нараді, від якої у них залишилося багато позитивних вражень.

23 червня 2017 року у Таврійському державному агротехнологічному університеті відбулася конференція на тему “Особливості технології вирощування черешні. Канали збуту на внутрішньому і зовнішньму ринку”. Зав. кафедри “Сільськогосподарські машини ТДАТУ Караєв О.Г. виступив з доповіддю на тему “Практичне використання систем мікрозрошення плодових культур”.

Науково-практичні заходи 2016-17 н.р.

19 квітня 2017 року на кафедрі сільськогосподарських машин відбулась Міжнародна науково-практична конференція за науковим напрямком «Механізовані технології і системи безпеки вирощування продукції садівництва та розсадництва плодових культур», де були представлені доповіді про результати роботи НДІ зрошуваного садівництва за 2016 рік. У засіданні наукового напрямку прийняли участь понад 20 учасників, серед них співробітники ТДАТУ, що є членами НДІ та представники з різних кафедр університету. Серед присутніх також були представники підприємств ТОВ «Полив-Сервіс», Науково-виробниче підприємство «РОСТА» та інші.
Заслухавши доповідачів учасників конференції одноголосно було прийнято рішення:
за активну участь у науково-дослідній роботі заохотити премією к.т.н., старшого викладача кафедри сільськогосподарських машин Сушко С.Л.;
висловити подяку к.т.н. доц. кафедри технічної механіки Бондаренко Л.Ю. та магістра з кафедри сільськогосподарських машин Ковальчуку Д.М.
За результатами проведеної конференції були сформовані питання подальшого розвитку наукових досліджень по кожному із напрямків наукової тематики НДІ.

З 17 по 18 жовтня 2016 року у Сумському національному аграрному університеті відбулася XVII Міжнародна наукова конференція “Сучасні проблеми землеробської механіки” присвячена 116-річниці з дня народження академіка Петра Мефодійовича Василенка. Від кафедри сільськогосподарських машин Таврійського державного агротехнологічного університету у роботі конференції приймав участь завідувач кафедри, к.т.н., доцент Караєв О.Г.

17-18 червня 2016 року на базі кафедри сільськогосподарських машин ТДАТУ та ФГ “АГРО-Фенікс” (Мелітопольський район) відбулась ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Черешневий сад – новітнє в теорії та практиці», в роботі якої прийняли участь провідні вчені та виробники черешні і вишні південного регіону України. Відповідно до плану роботи  конференції відбулися пленарні засідання із доповідями, відвідання садів у Мелітопольському районі, де продемонстровано у роботі розробки кафедри – ґрунтообробну фрезу, жваве обговорення та обмін досвідом. Крім того, для учасників семінару  було проведено дегустацію сортів черешні та вишні.

Науково-практичні заходи 2015-16 н.р.

22 квітня 2016 р. відбулась всеукраїнськоа науково-практична конференція «Проблеми та перспективи сталого розвитку АПК півдня України». Науковий напрямок – Механізовані технології і системи безпеки вирощування продукції садівництва та розсадництва плодових культур

 1. Сучасні сільськогосподарські машини для вирощування плодово-овочевих культур – д.т.н., проф. Тарасенко В.В.
 2. Механізовані технологічні системи як основа отримання сертифікованого садівного матеріалу плодових культур – к.т.н., доц. кафедри сільськогосподарських машин Караєв О.Г.
 3. Нормативно-правова база щодо забезпечення безпеки виробництва продукції плодівництва – к.т.н., доц. кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності Бойко О.В.
 4. Системний підхід до формування садового агроценозу – зав. відділом селекції МДСС Толстолік Л.М.

18 березня 2016 року у ВСП «Мелітопольський коледж ТДАТУ» був проведений науково-практичний семінар «Меліорація та водовикористання» (круглий стіл). Доповіді на пленарному засіданні : Караєв О.Г., завідувач кафедри сільськогосподарських машин, доцент, к.т.н. – «Оцінка прояву водяної ерозії грунтів на землях сільськогосподарського призначення»; Сушко С.Л., старший викладач кафедри сільськогосподарських машин, к.т.н. – «Використання рекомендацій Продовольчої та Сільськогосподарської Організації ООН (FAO) для призначення раціонального режиму зрошення сільськогосподарських культур».

14-18 березня 2016 року на базі НВК «Роста» та кафедри «Сільськогосподарські машини» ТДАТУ відбувся Міжнародний семінар «Засоби механізації процесів обробітку грунту та сівби у овочівництві». Серед учасників семінару були присутні закордонні представники фірм AGRODEALER Krzysztof Czobodzinsk Gluszyca, Poland та Прибалтійска компанія “E-VARTAI”, Panevėžys, Lietuva, співробітники НВК “Роста” та викладачі кафедри “Сільськогосподарські машини” ТДАТУ.

13 лютого 2016 року за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP , фінансової підтримки держави Канади (DFATD), Міністерства аграрної політики та продовольства України  у Таврійському державному агротехнологічному університеті відбувся семінар на тему “Основи інтенсивного  садівництва”. На семінарі з доповіддю  “Практичне використання систем мікрозрошення плодових культур” приймав участь старший викладач кафедри сільськогосподарських машин кандидат технічних наук Сушко С.Л.

6 листопада 2015 року у с.м.т. Якимівка відбулася науково-технічна нарада “Раціональне використання водних ресурсів”, що проходила за участі Запорізького обласного управління водних ресурсів України, Якимівського міжрайонного управління водного господарства, Таврійського державного агротехнологічного університету та ВСП “Мелітопольський коледж ТДАТУ. Від кафедри сільськогосподарських машин у пленарному засіданні прийняли участь завідувач кафедри к.т.н. доцент Караєв О.Г. з доповіддю “Порівняльні характеристики стрічок крапельного рошення”, та к.т.н., старший викладач Сушко С.Л. з доповіддю “Технологія вирощування кукурудзи на краплинному зрошуванні”.

Науково-практичні заходи 2014-15 н.р.

29 квітня 2015 року у місті Умані Черкаської області відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Імпортозамінні технології вирощування продукції садівництва та рослинництва». Організаторами конференції стали Уманський національний університет садівництва, Українське відділення Міжнародної академії аграрної освіти, Польська академія наук. Від кафедри сільськогосподарських машин ТДАТУ у конференеції приймали участь завідувач кафедри к.т.н., доцент Караєв О.Г.( доповідь на пленарному засідання «Інформаційна модель формування технічних систем для технологічних комплексів садівництва і розсадництва») та інженер Матковський О.І. із доповіддю «Моделирование перемещения почвенного пласта с саженцем по активному рабочему органу выкопочного плуга».

5 листопада 2014 року з нагоди 100-річчя з дня народження доктора технічних наук, професора Карпуші П.П. та 80-річчя заснування кафедри  «Сільськогосподарські машини» був проведений круглий стіл на тему «Сучасні проблеми землеробської механіки». Місце проведення – кафедра «Сільськогосподарські машини», ауд. 8.201. Вступне слово проректора ТДАТУ з наукової роботи,член-кор. НААН, д.т.н., проф. Надикто В.Т.
Наукові доповіді:

 • «Нові погляди на оранку» (член-кор. НААН, д.т.н., проф. Надикто В.Т.);
 • «Методика вибору типів і режимів роботи механічних висівних апаратів овочевих культур» (член-кор.УТА, д.т.н., проф. Тарасенко В.В.);
 • «Біосферні основи землеробства» (член-кор. НААН, д.т.н. проф.,Кушнарьов А.С.).
 • доповіді співробітників кафедри щодо технічного та технологічного забезпечення сільськогосподарського виробництва.

19 – 20 червня 2014 р. на базі Мелітопольської дослідної станції садівництва ім. М.Ф. Сидоренка та ТОВ «Агро-Фенікс» відбулася науково-практична конференція “Черешневий сад – новітнє в теорії та практиці”
ОСНОВНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ:

 • Перспективи використання вегетативних підщеп черешні селекції Кримської ДСС у розсадництві півдня України.
 • Сорти черешні мелітопольської селекції для інтенсивних насаджень.
 • Сучасні технологій виробництва садивного матеріалу черешні.
 • Особливості конфігурації і технології сучас-ного черешневого саду (сортовий склад, форму-вання дерев, зрошення, удобрення і підживлення, хімічний захист рослин, збирання врожаю).