14 лютого для Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного назавжди залишиться сумною датою. 77 років тому трагічно загинув, Герой, відважний захисник своєї землі, випускник Мелітопольського інституту інженерів-механіків сільського господарства (нині ТДАТУ) Микола Малюга.

За традицією, на Площі Слави ТДАТУ відбувся мітинг та покладання квітів до пам’ятника славетного випускника. Захід відкрила завідувачка музею історії Університету Людмила Петрова. Вона нагадала усім присутнім про подвиг Миколи Семеновича, життя якого обірвалося у 26 років.

У далекому 1945 році танковий взвод під командуванням Малюги виступив назустріч ворогу, що рвався з оточення у районі м. Бреслау (Німеччина; сьогодні – Польща, Вроцлав). Два гітлерівські танки були знищені. Але ворожий снаряд підпалив танк М.С.Малюги. У машині, обійнятій полум’ям, екіпаж продовжував битися і підбив ще дві самохідні гармати ворога. Екіпаж танка загинув.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 10 квітня 1945 року за мужність, відвагу і героїзм, проявлені в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками, гвардії старшому лейтенантові Малюзі Миколі Семеновичу посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Похований на місці свого останнього бою.

Перший проректор ТДАТУ Олег Сокіл наголосив, що у родині кожного мелітопольця є дідусі та бабусі, які були учасниками та свідками страшних подій далеких 40-х. Микола Малюга – яскравий приклад патріотизму та мужності, який віддав власне життя заради миру.

На площі Слави ТДАТУ (тоді – МІМСГ) у 1967 році на кошти студентів, які заробили їх у студентських будівельних загонах, установлено пам’ятник Герою. Викладачі, співробітники та студенти завжди пам’ятають про знаменитого випускника – Миколу Малюгу, який у 26 років віддав своє молоде життя за Батьківщину.

У Мелітополі ім’ям Миколи Малюги названа вулиця та його ім’я увічнено на Алеї Героїв Радянського Союзу.

Учасники мітингу вшанували пам’ять Миколи Малюги хвилиною мовчання. До погруддя Героя поклали живі квіти.

Вічна пам’ять Герою.

Редакційно-видавничий відділ