Факультет економіки та бізнесу Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного розпочинає цикл публікацій «Шлях до мрії», в яких ми розповімо, яким був шлях до втілення своєї мрії у докторів економічних наук нашого факультету. А він був таким різним та цікавим у кожного з них.

Історія І. Тетяна Яворська.

Тетяна Яворська народилась 6 грудня 1963 року в селі Бояни Новоселицького району Чернівецької області.

З ранніх років вона проявляла схильність до навчання та після успішного закінчення школи вступила до Кам’янець-Подільського сільськогосподарського інституту на спеціальність «Економіка та організація сільськогосподарського виробництва». З навчання в інституті залишилися теплі спогади про веселе студентське життя та справжню дружбу, що зберіглась і донині.

Коли  інститут було закінчено, отримані знання потребували реалізації, і Тетяна Іванівна пішла працювати економістом в сільськогосподарське підприємство. Активна та ініціативна, вона швидко завоювала авторитет у старших та більш досвідчених колег.

Цінний досвід практичної діяльності знадобився Тетяні Іванівні у майбутньому. Спочатку на викладацькій ниві на посаді асистента кафедри економіки сільського господарства Кам’янець-Подільського сільськогосподарського інституту. А з 1991 по 1994 роки – під час навчання в очній аспірантурі Інституту аграрної економіки ім. О. Г. Шліхтера, м. Київ.

Після закінчення у 1994 році аспірантури в інституті аграрної економіки імені О. Г. Шліхтера Тетяна Яворська розпочала свою трудову діяльність у Таврійській державній агротехнічній академії на посаді асистента кафедри управління в агропромисловому комплексі.

Старт кар’єри видався вдалим. Далі були посади старшого викладача, а потім доцента кафедри аграрного менеджменту. Новою віхою стало призначення у 1999 році на посаду завідуючої кафедри економіки підприємств.

А вже у 2002 році Тетяна Іванівна очолила економічний факультет, ставши першою жінкою-деканом в Таврійській державній агротехнічній академії. За роки її керівництва факультет динамічно розвивався, зростала кількість студентів, а у 2006 році було відкрито нову спеціальність «Маркетинг».

У 2008 році Тетяна Іванівна повернулась на посаду доцента кафедри економіки підприємств та невдовзі вступила до докторантури з відривом від виробництва за спеціальністю 08.00.04 «Економіка та управління підприємствами», «Економіка сільського господарства і агропромислового комплексу» інституту аграрної економіки Української академії аграрних наук.

Листопад 2012 року стає ще однією знаменною датою в житті Тетяни Яворської, яка успішно захищає докторську дисертацію на тему: «Розвиток малого бізнесу в сільському господарстві» та отримує науковий ступінь доктора економічних наук. А у 2014 році – звання професора.

З того часу і по сьогодні Тетяна Яворська працює на посаді професора кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Таврійського державного агротехнологічного університету. До сфери її наукових інтересів входять:

• питання малого бізнесу у сільському господарстві та його державна підтримка;
• розвиток малого та середнього підприємництва в регіоні;
• економічна ефективність галузей тваринництва.

За роки наукової діяльності Тетяна Іванівна видала до друку монографію, більше 100 наукових статей у фахових виданнях, та в якості співавтора взяла участь у написанні 9 навчальних посібників та монографій.

ЇЇ робота 42 рази відзначалася в наказах ректора по Університету. Нагороджена трудовою відзнакою Міністерства аграрної політики України «Відмінник аграрної освіти та науки ІІІ ступеня» та «Відмінник аграрної освіти та науки ІІ ступеня», цінним подарунком Верховної Ради України, Подякою Міністра аграрної політики та продовольства України.

На сьогоднішній день Тетяна Іванівна займається педагогічною діяльністю – навчає студентську молодь, є гарантом освітньої програми спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» магістерського рівня вищої освіти. Веде наукову діяльність як керівник науково-технічної підпрограми «Розробити науково-методичні основи формування та ефективного розвитку підприємництва в регіоні» (держ. реєстр. номер 0116U002739), являється членом спеціалізованої вченої ради К 18.819.03 Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, членом редакційної колегії збірника наукових праць Таврійського державного агротехнологічного університету (економічні науки). Користується великою повагою серед професорсько-викладацького складу та студентів університету.

Але окрім професійної діяльності, Тетяна Іванівна – гарна мати та господиня, разом з чоловіком Антоном Віталійовичем вони виростили двох дітей, а зараз виховують онучку.

Факультет економіки та бізнесу