1418-19 травня 2023 р. в Сумському державному педагогічному університеті імені А.С. Макаренка проводилась VI Міжнародна науково-практична конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених «Академічна культура дослідника в освітньому просторі: європейський та національний простір». У межах конференції відбувся конкурс есе «Доброчесність у навчанні: дотримуватись не можна порушувати» серед здобувачів середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти. У своїх роботах учасники конкурсу розкривали своє розуміння поняття «академічна доброчесність», його ролі в освітньому процесі та інших сферах діяльності людини.

Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного був представлений на конкурсі здобувачами освіти спеціальності 133 Галузеве машинобудування, студентом І курсу Данилом ІКОННІКОВИМ та студентом ІІ курсу Владиславом УСТІНОВИМ. Науковий керівник здобувачів освіти – к.філол.н., доцент кафедри суспільно-гуманітарних наук ТДАТУ А.В. ЗЕМЛЯНСЬКА. За результатами оцінювання журі Владислав УСТІНОВ отримав диплом ІІ ступеня. диплом УстіновРезультат є свідченням високої обізнаності здобувачів освіти з принципами академічної доброчесності, Кодексом честі ТДАТУ та позицією академічної спільноти щодо порушень цих принципів.

Це вже не перша перемога В. УСТІНОВА під керівництвом А.В. ЗЕМЛЯНСЬКОЇ. У березні 2023 р. він посів І місце у Всеукраїнському конкурсі есе учнівської та студентської молоді «Мій Шевченко», організованому ГО «Інноваційні обрії України» за підтримки ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» (м. Київ).

21 Перемоги у конкурсах есе свідчать про високий рівень сформованості загальних компетенцій (комунікативної, громадянської) у здобувачів вищої освіти ТДАТУ, що забезпечується викладанням суспільно-гуманітарних дисциплін.

Інформацію підготувала доцент Аліна ЗЕМЛЯНСЬКА