2Спеціальності ТДАТУ посідають важливе місце у контексті реалізації Стратегії регіонального розвитку у Запорізькій області. Факультет АТЕ готує фахівців за 7 освітніми програмами: «Агрономія», «Садівництво та виноградарство», «Харчові технології», «Готельно-ресторанна справа», «Екологія», «Геодезія та землеустрій», «Цивільна безпека».

Моніторинг кафедри  «Публічного управління та адміністрування» допоміг визначити потреби ОТГ щодо питань підготовки фахівців регіону. Спілкування декана факультету АТЕ Ірини Іванової, завідувачів кафедр «Цивільної безпеки» та «Геоекології та землеустрою» професора Юрія Рогача і доктора наук Людмили Даценко, які є водночас і гарантами освітніх програм, з головами ОТГ Запорізької області визначило потребу у фахівцях спеціальностей «Цивільна безпека», «Екологія», «Геодезія та землеустрій».

«Велике навантаження Запорізького регіону промисловими та енергетичними підприємствами, об’єктами критичної інфраструктури збільшує ризик аварій. В регіоні спостерігається зростання чисельності об’єктів підвищеної небезпеки. Нагляд за діяльністю таких об’єктів потребує професійно підготовлених фахівців, здатних здійснювати діяльність в галузі цивільної безпеки», – зазначив при зустрічі сільський голова Новобогданівської сільської ради Дмитро Хлистун.

Співпраця з головою Новенської сільської об’єднаної територіальної громади визначила наступні гострі питання. «У Запорізькій області створено 54 об’єднані територіальні громади, до компетенції яких входить вирішення усіх земельних питань. На жаль, не всі громади мають фахівців, здатних проводити земельні реформи, розробляти землевпорядну документацію, здійснювати інвентаризацію земель та виконувати земельно-кадастрові роботи»,- наголосив Валентин Бутенко.

Гарант ОП «Екологія» доцент Наталья Тарусова зазначила, що питання екологічного моніторингу Північного Приазов’я є одним із найбільш актуальних. Регіон містить, з одного боку, об’єкти інтенсивного промислового та аграрного виробництва – Запорізьку АЕС, з іншого – узбережжя Азовського моря, Молочний і Утлюцький лимани, національні природні парки та інші природно-заповідні фонди державного значення. У зв’язку з цим, голова Кирилівської селищної ради Іван Малєєв зазначив, що вирішення екологічних проблем в регіоні та підготовка фахівців зі спеціальності «Екологія» є надзвичайно важливим та актуальним питанням.

У 2020 році Запорізька обласна рада планує прийняти рішення щодо підготовки кадрів із зазначених спеціальностей для об’єднаних територіальних громад області за рахунок регіонального замовлення.  Завдяки регіональному замовленню, ТДАТУ зможе забезпечити підприємства, установи і організації Запорізької області висококваліфікованими кадрами, необхідних регіону.

Ірина Іванова,

декан факультету АТЕ