9 квітня в онлайн режимі відбулася нарада ради синьцзянського Альянсу європейських навчальних закладів (професійної освіти) «Шовкового шляху» та конференція з підготовки фахівців в рамках розвитку співробітництва між закладами вищої освіти і підприємствами Китаю та Євразії.

Участь у заході взяли участь і науковці Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного: проректор з наукової роботи, професор Оксана Єременко та проректор з науково-педагогічної роботи Олександр Ломейко.
Університетський Альянс нового Шовкового шляху спрямований на забезпечення відкритості та міжнародного співробітництва у галузі вищої освіти. Його створення ініційовано Сіаньским Цзяотун Університетом, партнером НДУ «МЕІ» спільно з органами місцевого самоврядування провінції Шеньсі у травні 2015 року для втілення проєкту «один пояс, одна дорога».

Мета Альянсу – створення платформи співпраці у галузі вищої освіти, сприяння регіональної відкритості та активізація співпраці між університетами з країн і регіонів, розташованих уздовж Шовкового шляху.

За час свого існування Альянс успішно співпрацює з закладами вищої освіти і підприємствами Узбекистану, Казахстану, України та інших країн. Насьогодні до Альянсу входять 17 університетів Китаю, 10 університеті інших країн та 31 підприємство. Про це, у своїй доповіді наголосив, проректор Синьцьзянського аграрного професійно-технічного інституту Ван Хайбо. Таке Міжнародне партнерство сприятиме покращенню підготовки фахівців для галузей садівництва, агрономії, тваринництва та ветеринарії. Акцент робиться на виробництво, освіту та обмін досвідом.

У ході конференції були обговорені ряд актуальних питань:

1. Практика і обговорення моделі міжнародної співпраці у професійній освіті.
2. Дослідження і практика інтернаціоналізації курсів професійної освіти.
3. На прикладі концепції «Один пояс, Один шлях» переваги Синьцьзяна і поточна ситуація у галузі міжнародного співробітництва.
4. Дослідження і практика моделі навчання кадрів під міжнародною співпрацею між закладами вищої освіти і підприємствами.

На даний час 150 університетів з 38 країн і регіонів є учасниками Альянсу, у тому числі Сіаньський транспортний університет, Ліверпульський університет, Національний університет Сінгапуру, Харбінський технологічний інститут, Гонконгський політехнічний університет, Міланський технічний університет, Казахський національний університет ім. аль-Фарабі, Університет Вашингтону у Сент-Луїсі, Каліфорнійський державний університет Нортриджі та інші.

Денис Водоп’янов,
начальник РВВ «Агро Таврія»