У рамках проєкту UA-MELAGRO відбулася друга онлайн зустріч представників Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного та організації ССЕ (Служба старших експертів) Німеччини з представництвом в Україні на платформі Jitsi.org.

Метою даного заходу є модернізація учбового процесу та освітньо-професійної програми «Агрономія»; підвищення кваліфікації освітнього персоналу кафедри рослинництва імені професора В.В. Калитки. Ініціаторами даної зустрічі є доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри рослинництва імені професора В.В. Калитки, Гарант освітньої програми «Агрономія» другого (магістерського) рівня вищої освіти Оксана Єременко та проректор з науково-педагогічної роботи, доцент кафедри «Обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф.Ю. Ялпачика» Олександр Ломейко. Координатором даної зустрічі з боку університету виступила керівник відділу з міжнародних зв`язків ТДАТУ Людмила Єфіменко. Перекладачем з німецької мови була старший викладач кафедри іноземних мов Наталія Білоус.

З боку ССЕ (Служби старших експертів) Німеччини та даного представництва в Україні був запрошений експерт-консультант дипломований інженер-агроном Норберт Керстінг; координатор проекту з Міжнародного відділу ССЕ – Єкатерина Коробова та представник проекту ССЕ в Україні – Олексій Назаренко.

На порядку денному окрім питань модернізації освітнього процесу та освітньо-професійної програми «Агрономія» стояли питання ознайомлення із структурою ТДАТУ, його досягненнями, кадровим складом, матеріально-технічною базою. Також пан Норберт Керстінг цікавився базою для проходження навчальних та виробничих практик, тривалістю проходження практик для студентів відносно до основного навчального процесу, організацією системи дуального навчання, наявністю практичного досвіду роботи у студентів перед вступом до університету.

Представник проекту ССЕ в Україні Олексій Назаренко цікавився також видами учбових та навчальних практик, контролем за проходженням практик студентами, відповідну звітність та захист.

Керівник відділу з міжнародних зв`язків ТДАТУ Людмила Єфіменко розповіла про співробітництво з асоціацією німецьких фермерів «Аполло» та проходження студентами закордонних практик.

У процесі зустрічі було сформовано основні цілі та поставленні стратегічні питання для подальшої співпраці. Визначено робочі кроки для досягнення поставлених задач. Попередньо визначено хід робочого процесу.

Оксана Єременко виступила з пропозицією проведення наступних зустрічей із залученням викладачів аграрного напряму для проведення методичного семінару з обговорення ОПП Агрономія.

Обидві сторони, що брали участь у конференції, залишилися задоволеними продуктивністю зустрічі та сподіваються на подальшу плідну співпрацю.

Кафедра рослинництва ім. професора В.В. Калитки