Професор кафедри «Сільськогосподарські машини» Володимир Тарасенко запропонував оригінальний спосіб захисту медиків від коронавірусу.

Він передбачає обробку захисних костюмів медичних робітників дезінфікуючим розчином при їх виході з інфекційного відділення або обсервації через дезінфікуючу рамку.

В рамці відбувається перетворення дезінфікуючого розчину в туман, за рахунок чого відбувається якісне оброблення захисного костюму медичного робітника. Така дезінфекція запобігає поширенню вірусу за межі лікарень.

Процес обробки захисних костюмів відбувається наступним чином – медичний працівник входить у дезінфікуючу рамку, де протягом п’яти секунд відбувається обробка його захисного костюму дезінфікуючим розчином. Дезінфікуюча рамка працює в автоматичному режимі, реагуючи на вхід до неї медичного робітника.

Перша партія захисних рамок виготовлена Науково-виробничою компанією «РОСТА», які встановлені в лікарнях міста Маріуполь. Такий спосіб дезінфекції може бути корисним в містах масового переміщення людей.

Захистити медиків від COVID-19 запропановано на механіко-технологічному факультеті ТДАТУ.

Механіко-технологічний факультет