2З 15 по 17 листопада в стінах спортивного комплексу ТДАТУ відбувся XIII традиційний Всеукраїнський турнір з вільної боротьби на призи Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного за підтримки ректора, д.т.н., професора Кюрчева В.М. За інформацією головного судді змагань, заслуженого тренера України, головного тренера збірної ТДАТУ з вільної боротьби, викладача кафедри фізичного виховання і спорту Абдуллаєва Алтая Карам огли, в змаганнях взяли участь біля 100 спортсменів. Крім представників Мелітопольської школи боротьби, на борцівський килим виходили спортсмени з Херсонської, Одеської та Запорізької областей. Серед них чемпіон світу 2019 року серед юніорів, майстер спорту міжнародного класу, представник м. Херсон Ерік Арушанян, 12 майстрів спорту України та біля 50 кандидатів в майстри спорту.

На урочистому відкритті з привітальним словом виступив ректор ТДАТУ, д.т.н., професор Кюрчев В.М., побажавши всім учасникам турніру безкомпромісної й чесної боротьби. А федерація вільної боротьби м. Мелітополя тепло привітала на нашій землі чинного чемпіона світу Еріка Арушаняна, подарувавши йому справжню “вітамінну бомбу” – 20 кг найсмачніших мелітопольських яблук.

“Боротьба – це спорт №1, – нагадав усім учасникам турніру головний суддя Абдуллаєв А.К. – Якщо людина звикла з дитинства боротися, то вона буде робити це скрізь і завжди. І в роботі, і в обороні нашої країни вона буде намагатися досягати всього, перемагати. І у неї все вийде!”.

Турнір проводився по олімпійській системі в 8 вагових категоріях.  На наших хлопців чекали важкі поєдинки, їм було не просто доводити свою спритність і вправність, адже їхніми суперниками були справжні бійці з Херсона, Запоріжжя, Бердянська та Одеси. Сутички борців були динамічними, яскравими та видовищними. Всі хлопці боролися гідно, ніхто не хотів поступатися. У підсумку за результатами сутичок визначили переможців і призерів у кожній ваговій категорії. Чемпіони та призери турніру були нагороджені дипломами, медалями та кубками.

Збірна команда ТДАТУ з вільної боротьби була представлена відразу шістьма спортсменами, четверо з яких опинилися серед призерів, а два атлети зуміли зійти на верхню сходинку п’єдесталу пошани.

В особистій першості борці-вільники Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного зайняли наступні місця:

УРСУ ОЛЕКСАНДР (22 САІ) –І місце у ваговій категорії до 61 кг;

КОПОТЬ В’ЯЧЕСЛАВ (12 СЕЕ) – І місце у ваговій категорії до 79 кг;

В’ЮНИК ГЕРМАН (21 АГ) – ІІ місце у ваговій категорії до 61 кг;

ДЕХТЯРЕНКО РУСЛАН (31 ЕЕ) – ІІ місце у ваговій категорії до 86 кг;

АЯНОТ АНДРІЙ (32 АІ) – ІІІ місце у ваговій категорії до 74 кг;

ГРИГОР’ЄВ ДЕНИС (13 САІ) – ІІІ місце у ваговій категорії до 79 кг.

Досить пристойний результат показали і майбутні студенти нашого університету з Мелітопольського коледжу ТДАТУ:

ХОДОРЕВСЬКИЙ ВОЛОДИМИР – ІІ місце у ваговій категорії до 70 кг;

МИРОШНИЧЕНКО АРТУР – ІІІ місце у ваговій категорії до 65 кг;

КОЛЯДА ОЛЕГ – ІІІ місце у ваговій категорії до 70 кг;

СИНЧА АНДРІЙ – ІІІ місце у ваговій категорії до 86 кг;

КУПАДЗЕ МУРАД – ІІІ місце у ваговій категорії до 92 кг.

У командному заліку призові місця розподілилися наступним чином:

І місце – Мелітополь (ТДАТУ),

ІІ місце – Херсон,

ІІІ місце – Одеса.

Організатори змагань мають намір і надалі розширювати географію турніру, продовживши популяризацію вільної боротьби в Запорізькій області та за її межами. Наступним випробуванням для вільників з ТДАТУ буде Кубок України серед чоловіків з вільної боротьби, який відбудеться 3 грудня 2019 року в м. Бровари (Київської області).

Дуже велику подяку висловлюємо ректору ТДАТУ, д.т.н., професору Кюрчеву В.М. за допомогу в організації змагань такого високого рівня.

Щиро вітаємо наших хлопців, бажаємо їм міцного здоров’я та нових спортивних перемог! І хто знає, може, незабаром імена наших борців будуть в списках олімпійських чемпіонів!

Старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту ТДАТУ Нестеров О.С.