На початку червня у Києві відбувся Відкритий Кубок України з гирьового спорту пам’яті Є.Ф. Гарнич-Гарницького, присвяченого 180-річчю Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, серед ветеранів-чоловіків. Ініціатор проведення змагань – голова федерації гирьового спорту України, голова Всесвітньої Федерації гирьового спорту – Юрій Щербина.

У змаганнях взяли участь 120 найсильніших гирьовиків із чотирнадцяти областей України. (До слова, Євген Гарнич-Гарницький – засновник Київського атлетичного гуртка (1895 р.), лікар, член Київського олімпійського комітету, один з організаторів І олімпіади (1913 р.), яка проходила з 20 серпня до 28 серпня 1913 року в Києві. Він першим заснував гирьовий спорт в Україні. Перша секція була створена саме у стінах Київського національного медичного університету. Гарнич-Гарницький працював у закладі на професорській посаді й мав звання доктора медичних наук).

Змагання було проведено з дотриманням усіх карантинних заходів з профілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Спортсменів було допущено до змагань лише при наявності негативного тесту на COVID-19, усі в приміщенні перебували в масках, дотримувались дистанції тощо.

Відмінно на цих змаганнях виступив старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту, заслужений тренер України з гирьового спорту, майстер спорту України міжнародного класу, Сергій Кубрак, який в змаганнях серед ветеранів став абсолютним чемпіоном України в поштовху довгим циклом двох гир вагою 24 кг з результатом 61 підйом (вагова категорія – до 75 кг, вікова група – 55-59 років). За підсумками змагань Сергій Кубрак виборов право представляти Україну на чемпіонаті світу 2021 року, що буде проходити в липні в Афінах (Греція).

Усі переможці та призери змагань були нагороджені медалями та дипломами. Дуже приємно за нашого славетного земляка! Щиро вітаємо Кубрака Сергія із чудовим результатом та дякуємо за популяризацію здорового способу життя та спорту в нашому університеті. Пишаємося його досягненнями та бажаємо нашому колезі подальших спортивних успіхів!

Беручи участь у спортивних заходах різного рівня, спортсмени збагачують змагальний досвід і підвищують рівень психологічної та фізичної загартованості.

З 2000 року Сергій Кубрак є головним тренером збірної команди ТДАТУ з гирьового спорту, багаторазовим чемпіоном України, Європи та світу. Має в своєму тренерському активі 26 майстрів спорту України та більше 20 призерів та переможців чемпіонатів світу.

До речі, нещодавно село Костянтинівка Мелітопольського району, де народився і проживає наш славетний тренер і викладач, відзначила його спортивну та педагогічну діяльність протягом багатьох років на благо рідного села і нагородила відзнакою «Почесний громадянин села Костянтинівка».

Олексій Нестеров,
старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту