Підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників ТДАТУ є головною запорукою високої якості викладання навчальних дисциплін в університеті. Безперервний розвиток науки і техніки вносить важливі та змістовні корективи у зміст навчальних предметів, особливе місце серед яких посідає «Іноземна мова за професійним спрямуванням».

Відповідно до затвердженого плану-графіку стажування викладач-стажист кафедри «Іноземні мови» Вікторія Лемещенко-Лагода з 16 березня по 10 квітня проходила стажування у ТОВ «АНТ Агросервіс». ТОВ «АНТ Агросервіс» є одним з провідних підприємств нашого регіону. У 2018 р. компанія отримала Золото рейтингу серед господарських товариств України у номінації «Результативність та рентабельність» за основним видом діяльності (КВЕД – 28.30).

Підприємство «АНТ Агросервіс» спеціалізується на ремонті, виготовленні решіт, грохотів, решітних станів на всі види вітчизняних та імпортних комбайнів. Завдяки унікальній технології ремонту виготовляють сучасні регульовані решета, подовжувачі решіт навіть на зняті з виробництва зернозбиральні комбайни 1960-1990 рр. за зразками замовника будь-яких розмірів.

Компанія обслуговує і виготовляє запчастини для великої кількості виробників зернозбиральних комбайнів, таких як: Bizon (Бізон); Case IH (Кейс); Caterpillar (Кат, Катерпіллер) Challenger (Челленджер); Claas (Клаас); Deutz Fahr (Дойц Фар); Fendt (Фендт); Fortschritt (Фортшрит); John Deere (Джон Дір); Laverda (Лаверда); Massey Ferguson (Массей Фергюсон); New Holland (Нью Холланд); Sampo Rosenlew (Сампо Розенлев); Гомсільмаш (Gomselmash); Ростсельмаш (Rostselmash); ТКЗ (TKZ); Херсонмаш (Khersonmash). Серед обслуговуваних моделей вітчизняних комбайнів: Акрос; Дон; Колос; Нива; Палессе; Славутич.

Усі вітчизняні решета модернізуються в євро варіант, які мають посилену конструкцію, адаптовану під великі навантаження та є якісними продуктами на рівні, і вище, ніж оригінал.

Під час проходження стажування викладач-стажист Вікторія Лемещенко-Лагода ознайомилась із структурою, напрямком виробничої діяльності ТОВ «АНТ Агросервіс», пройшла інструктаж щодо технологічного устаткування підприємства, зокрема ознайомилась з будовою, принципами роботи та налаштуваннями верстатів ЧПК серії Durma PBF та Durma MS, новітніми методами ремонту, модернізації та виготовлення запчастин до сільськогосподарської техніки.

Головною метою стажування було оволодіння фаховою термінологією українською та англійською мовами, розроблення навчальних комплектів для вдосконалення та розширення тематики дисципліни «Іноземна мова за професійним спрямуванням».

Наприкінці стажування була проведена зустріч з керівництвом ТОВ «АНТ Агросервіс», протягом якої було підсумовано результати стажування та обговорено подальші напрямки співпраці.

Викладач-стажист Вікторія Лемещенко-Лагода отримала важливі знання теоретичного та практичного характеру на сучасному сільськогосподарському підприємстві, саме тому під час звітування, що проходило у форматі Zoom-конференції, було прийнято рішення про внесення змін до навчальних програм дисципліни «Іноземна мова за професійним спрямуванням» з метою впровадження отриманих знань у навчальний процес.

Ірина Кривонос,

профорг ННІЗУП,

старший викладач кафедри «Іноземні мови»