Рисунок1Відповідно до затвердженого плану-графіку стажування викладачів кафедри  ТСС АПК  відбулось стажування ст. викладача Бондаря А.М. та ст. викладача Новіка О.Ю. у ТОВ «Хавестер», яке розташоване в Первомайському районі Миколаївської області.

Це було перше знайомство викладачів та студентів з сучасним та потужним сільськогосподарським підприємством, яке розташоване за 500 км від м. Мелітополь. Програмою стажування викладачів була передбачена велика кількість заходів.

В перший день відбулось ознайомлення з підприємством та його структурою, напрямом діяльності та загальним плануванням об’єктів.

Наступного дня викладачі та студенти пройшли інструктаж з техніки безпеки, який проводив інженер з охорони праці. В результаті цього всі присутні дізнались про специфіку виробництва та про небезпечні випадки, які можуть трапитись і як їм запобігти.

Весь наступний тиждень викладачі ознайомлювались з майстернею та окремими дільницями, такими як цех з ремонту комбайнів, цех з ремонту тягачів і тралів, цех з ремонту тракторів, цех з ремонту та модернізації сівалок і виготовлення висівних секцій, дільницю з перевірки та регулювання висівних апаратів, дільницею з ремонту автомобілів, дільницею з перевірки та регулювання паливної апаратури, дільницю з перевірки та регулювання гідравлічних та гідростатичних агрегатів, агрегатну дільницю, дільницею з ремонту двигунів, зварювальну дільницю, слюсарно-механічну дільницю, дільницею з регулювання та випробування електронних приладів, мийну дільницю, дільницею фарбування та сушіння, шино монтажну дільницею. Отриману сучасну інформацію можна використовувати у навчальному процесі дисциплін, які викладаються на кафедрі ТСС АПК: «Технічний сервіс в АПК», «Ремонт машин» та «Організація робіт підприємств технічного обслуговування».

Окрема увага була приділена ознайомленню з технологією ремонту та модернізації сівалок точного висіву, а також знайомлення з власними конструкторськими розробками з вдосконалення технології ремонту та обслуговування сільськогосподарської техніки.

Наприкінці стажування була проведена зустріч з керівництвом підприємства на якій підсумували результати стажування та намітили можливі напрямки співпраці кафедри ТСС АПК з компанією «Хавестер».

В результаті стажування викладачі кафедри отримали неоціненний практичний досвід на сучасному та потужному сільськогосподарському підприємстві, а під час звітування перед керівництвом нашого ЗВО було прийняте рішення про внесення змін до навчальних програм відповідних дисциплін з метою впровадження в навчальний процес отриманих знань.

За матеріалами: Наталя Болтянська, начальник науково-методичного центру