Викладачі Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного постійно підвищують свою кваліфікацію, аби готувати затребуваних фахівців. З 4 листопада по 6 грудня 2019 року викладачі кафедри «Технічна механіка та комп’ютерне проектування імені професора В.М Найдиша» Юлія Холодняк та Сергій Коломієць проходили стажування на підприємстві ТОВ «Магістральний Дизель». Протягом місяця вони удосконалювали професійну компетентність та переймали практичний досвід розробки технологічної документації задля підвищення рівня підготовки фахівців в галузі машинобудування та інформаційних технологій.

ТОВ «Магістральний Дизель» – молода компанія, яка створена у 2011 році. Виробляє запчастини для дизельних двигунів. Також налагоджено випуск і ремонт запчастин для компресорів, насосів, редукторів та інших вузлів. Підприємство має великий парк сучасних фрезерних, розточувальних, токарних, свердлильних верстатів з ЧПК та оброблювальний центр DOOSAN, також підприємство має обладнання для гнуття, різання, фарбування металів, термічну та ремонтну ділянки. Устаткування, що зайняте в виробничому процесі, постійно модернізується, купуються нові сучасні металообробні верстати.

Юлія Холодняк викладає на кафедрі дисципліни: «Вимоги та стандарти проектування», «Комп’ютерне проектування технологічних процесів» та «Проектування сучасних інформаційних систем». Її, в першу чергу, цікавило, яке програмне забезпечення використовують інженери на виробництві для розробки конструкторської документації.

Сергій Коломієць багато років викладає одну з основних загально технічних дисциплін «Деталі машин». Не дивлячись на те, що цей предмет викладають в закладах вищої освіти багато років, навчальні програми постійно змінюються. Цього потребує розвиток машинобудування. Сергій Матвійович навів приклад, як змінювався автомобіль відомого бренду Ford, починаючі з 1908 року до сьогодення. Тому, вдосконалення технологічного процесу, – це одне з головних питань сьогодні.

Завдяки матеріальній базі підприємства ТОВ «Магістральний Дизель» та досвіду кваліфікованих фахівців, які працюють в галузі машинобудування 35-40 років, викладачі Таврійського ДАТУ дізналися багато нововведень, які застосовуються на виробництві. Вони будуть враховані при викладанні дисциплін та підготовці майбутніх фахівців.

Денис Водоп’янов, начальник РВВ «Агро Таврія»