ТДАТУ надає багато можливостей своїм студентам. Зокрема, це участь у численних закордонних практиках. Студенти отримують не лише навички корисні для майбутньої професії, а й купу вражень. Ось і студентка факультету АТЕ Івова Наталія вирішила поділитись своїм досвідом і порадами!

Нескінченні поля тюльпанів, широкий вибір смачних сирів, чудернацьке дерев’яне взуття. Так, це Нідерланди! Саме цю країну я обрала для свого першого стажування за кордоном. І я жодного разу не пошкодувала! Це був незабутній досвід, і кожному з нас треба пережити ці емоції!

Я отримала багато запитань щодо моєї «abroad training», тому вирішила дати декілька порад для тих, хто теж хоче поїхати на стажування закордон, але не знає з чого почати.

Тому ТОП-6 порад від мене :

ПОРАДА 1. НЕ БІЙСЯ ЙТИ НА СПІВБЕСІДУ. Ти не уявляєш, яка напружена атмосфера панувала перед дверима міжнародного відділу, коли я чекала своєї черги зайти на співбесіду. Один питав, чи хтось вже був за кордоном, другий шукав переклад слів в Google перекладачі, третій читав «Отче наш» (а раптом допоможе). Але дарма ми переживали. Тому що на співбесіді ніхто не вимагає досконалої англійської. Тебе не виженуть за те, що ти використав Present Perfect замість Present Perfect Continuous. Посмішка та впевненість у собі – ось, що тобі допоможе.

ПОРАДА 2. ПЕРША ПОЇЗДКА ЗАКОРДОН НЕ ПОВИННА БУТИ ДОВГОТРИВАЛОЮ. Як на мене, 3 місяці – це ідеальний термін для першого твого стажування. За цей час ти точно зрозумієш, сподобалась ця країна чи ні, чи хочеш ти сюди повернутися, може ти захочеш тут жити, а може зрозумієш закордонні стажування зовсім не для тебе.

ПОРАДА 3. НЕ БІЙСЯ ГОВОРИТИ ІНОЗЕМНОЮ. І це стосується не тільки співбесіди. Набагато важливіше багато говорити, ставити питання, слухати мову, врешті решт , бути зацікавленим в покращенні своїх вмінь та навичок,і робити помилки у вимові чи граматиці, ніж говорити мало, багато мовчати, обдумуючи як правильно сказати те чи інше речення. Люди закордоном відкриті до спілкування. Навіть, якщо ти не зрозумієш їх, то вони хоч на пальцях, мімікою, жестами, але пояснять тобі свою думку. І це їх зовсім не дратує, вони абсолютно спокійно ставляться до того, що іноді тобі складно зрозуміти іноземну мову.

ПОРАДА 4. МАНДРУЙТЕ ЯКОМОГА БІЛЬШЕ. Навіть якщо ти не маєш змоги поїхати в інше місто, просто бери велосипед і їдь світ за очі. Будь певен, навіть маленька провінція зможе тебе здивувати своєю красою. Не сиди вдома, не гай дорогоцінний час!

ПОРАДА 5. НЕ БІЙСЯ ПРОСИТИ  ПРО ДОПОМОГУ. Чесно кажучи, я інколи користувалася Google Maps, щоб знайти те чи інше місце в новому місті. По-перше, на станціях все детально написано на інформаційних екранах. По-друге, навіть незнайомі люди із задоволенням тобі допоможуть. Не знаєш, на якій зупинці вийти? Звернись до будь-кого, і тобі не відмовлять. Пам’ятаю, як в магазині запитала жіночку вартість апельсинів. На жаль,  вона не знала. Але потім знайшла продавця в іншому кінці супермаркету і запитала у нього.

ПОРАДА 6. НАСОЛОДЖУЙСЯ ТИМ, ЩО ТИ ТУТ І ЗАРАЗ. Не забувай захоплюватися світом, що тебе оточує. Кожного дня я їхала на роботу 20 хвилин на велосипеді, і кожного дня я дивувалася цим казковим домівкам, ідеально підстриженим кущам, затишним лавочкам, рівним дорогам. Цей список нескінченний! Цінуй це, бо потім ти будеш дуже шкодувати про те, що недостатньо насолоджувався навколишньою красою.

Наприкінці хочу сказати, що спробувати поїхати на стажування закордон варто, це 100%! Це безцінний досвід не тільки для професії, а й для пізнання світу та саморозвитку.

Будь впевненим у собі, налаштуйся на позитивну хвилю і дій!

Все в твоїх руках!

Dank u wel, як кажуть голландці!

Голова інформаційного сектору,

студентка 31ОП групи,

факультету АТЕ

Івова Наталія