Днями ректор Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного Сергій Кюрчев разом з директором ВСП «Оріхівський фаховий  коледж ТДАТУ» Віктором Нарановичем взяли участь у заході, присвяченому презентації літопису “Освіта у вогні, який відбувався у Науково-методичному центрі вищої та фахової передвищої освіти у селищі Немішаєве. В літописі розповідається про воєнні злочини росії проти українського народу очима освітян та здобувачів освіти.

Серед присутніх на презентації були: керівник експертної групи з питань фахової передвищої освіти Директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і науки Ігор Балуба, аташе з питань сільського господарства Посольства ФРН в Україні Франк Мюллер, народний депутат України, голова підкомітету з питань професійно-технічної та фахової передвищої освіти Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Ольга Коваль, головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Алла Луцька, представники закладів вищої та фахової передвищої освіти, які постраждали від російської агресії.

В своїй доповіді Сергій Кюрчев зазначив, Мелітополь та Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного з перших днів війни знаходиться в окупації, це не дозволило провести евакуацію матеріально-технічної бази, особистих справ студентів і співробітників та інших архівних документів.

Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 26.04.2022 №387 Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного тимчасово переміщений на базу Запорізького національного університету, де увесь цей час і до сьогодні активно працює ректорат, деканати факультетів та інші структурні підрозділи ТДАТУ.

27 травня 2022 року окупаційною владою були захоплені будівлі навчальних корпусів і гуртожитків університету, разом з документацією та матеріально-технічною базою. Крім того, на базі ТДАТУ було оголошено про створення, так званого, фейкового мелітопольського університету російської федерації, якому загарбники дали ім’я Антона Макаренка. До складу так званого «МГУ» увійшли 5 закладів вищої освіти Запорізької області та 6 коледжів.

Ректор розповів, що незважаючи на повномасштабне вторгнення рф та окупацію,у ТДАТУ успішно здійснюється освітній процес, здобувачі навчаються у дистанційному форматі за державними стандартами вищої освіти України, усі випускники 2022 року успішно пройшли атестацію і отримали документи про вищу освіту державного зразку та додатки до дипломів, а вступна компанія була проведена на високому рівні.

Наприкінці своєї доповіді Сергій Володимирович озвучив основні проблеми, які існують у ТДАТУ на даний час та наголосив, що буде безмежно вдячний будь-якій допомозі від партнерів.

«Ми й надалі будемо тримати свій фронт на освітньому рівні та допомагати ЗСУ задля нашої Перемоги і визволення не тільки міста Мелітополь, а й усієї України! Ми віримо в це і так буде! Слава Україні! Героям Слава!» – зазначив ректор Сергій Кюрчев.