1Однією з перспективних та, водночас, стратегічно важливих технологій організації освітнього процесу в Таврійському державному агротехнологічному університеті є дуальна форма освіти. Впровадження елементів дуальної форми навчання для здобуття вищої освіти базується в поєднанні в навчальному процесі професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки. Виробниче навчання за дуальною формою здійснюється безпосередньо в умовах виробництва з використанням матеріально-технічної бази та кадрового потенціалу підприємства, що надає можливість студентам одночасно з навчанням в університеті опанувати основи обраної професії безпосередньо на виробництві.

На механіко-технологічному факультеті при впровадженні дуальної форми освіти акцент було зроблено на співпрацю з провідними машинобудівними та сільськогосподарськими підприємствами.

Одним з найбільш потужних машинобудівних підприємств міста Мелітополь є заводи компанії «Гідросила ГРУП» (Гідросила МЗТГ та Гідросила ТЕТІС), які є виробниками гідравлічних машин силового типу та їх окремих комплектуючих на просторах СНД.

Саме візит до університету у минулому році співвласника та голови Наглядових рад ПАТ «Гідросила ГРУП» та «Ельворті ГРУП» Павла Штутмана та підписання угоди про співпрацю стало першим кроком до запровадження дуальної освіти в ТДАТУ.

Протягом минулого навчального року 30 студентів зі спеціальності «Агроінженерія» та «Галузеве машинобудування» в рамках експерименту проходили виробниче навчання на вищевказаних підприємствах. Враховуючи досить схвальні відгуки керівників підприємств щодо ефективності дуальної форми навчання, у 2018-2019 навчальному році співпрацю було продовжено і наразі вже 23 студенти отримують практичні навички на робочих місцях машинобудівних заводів.

З метою ознайомлення з умовами виробничого навчання та визначення рівня підготовки студентів проректор з науково-педагогічної роботи Ломейко О.П. та декан механіко-технологічного факультету Кюрчев С.В. відвідали підприємства ПАТ «Гідросіла МЗТГ» та ВАТ «Гідросіла ТЕТІС». В ході візиту представники університету зустрілися із керівництвом машинобудівних заводів, а також мали можливість поспілкуватися на робочих місцях зі студентами.

В цілому, за словами директора «Гідросила МЗТГ» Івана Сидорчука, студенти показують високий рівень теоретичної підготовки, що дозволяє досить швидко адаптуватися їм на робочих місцях операторів верстатів з чисельним програмним керуванням, випробувачів агрегатів гідравлічної системи, слюсарів механозбиральних робіт. Студенти з більш високим рівнем знань працюють у технологічному відділі та конструкторському бюро. Наразі оформлюють на дуальне навчання ще 3 студентів зі спеціальності «Галузеве машинобудування» для навчання на верстатах з чисельним програмним керуванням. Особливо керівники підприємств відмітили наступних студентів механіко-технологічного факультету: Денис Савченко, Олександр Сердюков, Владислав Білий, Владислав Москавець.

Ректорат університету впевнений, що завдяки подальшій співпраці із провідними підприємствами щодо запровадження дуальної форми освіти, значно підвищиться якість практичної підготовки студентів, а випускники ТДАТУ стануть більш конкурентоспроможними на ринку праці.

Проректор з НПР Ломейко О.П.