57096907_114109553108632_7579792884237336576_nУ березні цього року онлайн-видання AgroPortal.ua за підтримки ДУ «НМЦ «Агроосвіта» оголосило про конкурс на краще есе «Чому я обираю агро?»

Мета проекту: почути від студентів, чому вони обрали аграрну сферу, які мають очікування та уявлення про роботу в секторі, та донести до загальної аудиторії, що працювати у сільському господарстві — перспективно.

У конкурсі могли брати участь студенти навчальних закладів усіх рівнів акредитації. Вони повинні були скласти текстовий матеріал в якому розповісти, що їх мотивує в аграрному секторі. Текст з власною фотографією, а також при бажанні з іншими фотографіями, які асоціюються з агросферою, треба було розмістити з 15 березня по 28 квітня (включно) в соціальних мережах (Facebook, Instagram) з хештегом #агроцемайбутнє та позначити сторінку AgroPortal.ua (Facebook чи Instagram).

1 травня було обрано та розміщено на сайті AgroPortal.ua у розділі «Конкурс» 10 найкращих постів, серед яких і визначився переможець шляхом онлайн- та офлайн-голосування. З 1 травня по 31 травня на сайті AgroPortal.ua проходило онлайн-голосування. Паралельно з онлайн-голосуванням кожен член Експертної ради виставляв оцінки конкурсантам.

До складу Експертної ради увійшли:

— Ольга Трофімцева, виконуюча обов’язки міністра аграрної політики і продовольства України;

— Алекс Ліссітса, президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», генеральний директор ІМК;

— Владислава Магалецька, член Національної ради реформ, віце-президент SigmaBleyzer і AgroGeneration;

— Ярослав Бойко, СЕО компанії AgriLab, офіційний представник Міжнародної організації з точного землеробства (ISPA) в Україні;

— Юлія Порошенко, засновниця Agrohub, співзасновниця Radar Tech;

— Тетяна Іщенко, виконуюча обов’язки директора ДУ «НМЦ Агроосвіта»;

— Анатолій Циркун, генеральний директор агентства UCABevent, керівник агентства UCABtravel та освітнього проекту Агрокебети;

— Алла Стрижеус, керівник проекту AgroPortal.ua.

Редакція AgroPortal.ua отримала 97 цікавих есе з 26 різних аграрних навчальних закладів України. З них було обрано 10 найкращих, котрі і пройшли у фінал конкурсу.

Третього червня були підбиті підсумки конкурсу есе «Чому я обираю агро?» Переможцем стала студентка  11 МБ АГ  Таврійського державного агротехнологічного університету Віолетта Індік, яка за результатами голосування отримала 96,1 бали та набрала 52806 голосів.

Віолету в аграрному секторі мотивує наступне:

Агро — це модно! Але так було не завжди… Я сама вагалась раніше, а зараз маю 5 причин з приставкою «АГРО»:
АГРО — постійно розвивається, і кожен може знайти тут своє місце.
АГРО — праця на стику наук та інновації насамперед.
АГРО — професії входять до топ-10 найбільш високооплачуваних в Україні.
АГРО — це мобільне мислення (це й зачепило мене найбільше). Тому що поєднати нові технології з нестабільними умовами регіону та отримати високі врожаї — це level 80 аграрія сьогодення. А ще для цього потрібно мати неабияку купу знань та досвіду.
АГРО — це мій вибір! Я залишаюсь на рідній землі, розвиваю свій регіон вже сьогодні! Саме завдяки нам черешня — бренд мелітопольської землі — може набути географічного маркування! Вірю, що мелітопольська черешня стане таким самим брендом, як шампанське в Шампані!

Студентка ТДАТУ Віолетта Індік отримує можливість провести свій літній вікенд в Берліні. На всіх фіналістів, очікує сюрприз в столиці із зірковим спікером аграрного сектору. Нагородження переможця і фіналістів відбудеться в Києві 11 червня 2019 року в Міністерстві аграрної політики і продовольства України.

Вітаємо Віолетту Індік з перемогою!

Денис Водоп’янов, начальник РВВ «Агро Таврія»