Одним з пріоритетних завдань аграрних навчальних закладів є забезпечення набуття студентами практичних навичок завдяки виробничій практиці. Можливість пройти виробничу практику на підприємстві за кордоном є надзвичайно важливою для студента, як майбутнього спеціаліста в обраній ним сфері.

ТДАТУ має стабільну мережу закордонних освітніх практик та стажувань студентів та надає можливість успішним студентам проходити їх у Франції та Німеччині.

22 березня 2017 року на кураторській годині, за ініціативою кафедри іноземних мов, була проведена зустріч студентів-учасників міжнародних програм зі студентами факультету агротехнологій і екології. Відбулась прес-конференція «Студентські навчально-виробничі практики у Німеччині та Франції: практичні здобутки, враження, вплив на кар’єру» для студентів перших курсів спеціальностей “Екологія та охорона навколишнього середовища”, “Агрономія”, “Харчові технології” та “Цивільна безпека”. На презентації закордонних практик було представлено програму практики APOLLO і Німецького Селянського Союзу (НКС) та програму Федерації Обмінів Франція-Україна (FEFU).

Студенти Чуприна Анастасія, гр.11 МБ ЕК, Горбачова Яна, гр.11 МБ ЕК, Фєнагеєва Дар’я, гр. 41 ХТ, Філоненко Олег, гр.11 МБ АІ (МТФ), Калабухова Поліна, гр. 31 АГ (АТЕ) та випускниця магістратури факультету ЕтаБ Коваленко Ірина розповіли про свої враження від проходження своїх практик у Німеччині та у Франції та про набутий там необхідний практичний досвід, навички інтернаціонального спілкування, можливості вдосконалювати свою мовну підготовку.

Магістри першого курсу Горбачова Яна і Чуприна Анастасія поділилися своїм досвідом, щодо проходження закордонних практик. Вони брали участь у сільськогосподарській програмі з підвищення кваліфікації, яку організовує Асоціація Apollo в Німеччині, за підтримкою Міністерства сільського розвитку, оточуючого середовища і сільського господарства федеративної землі Бранденбург. Практика на сільськогосподарському підприємстві супроводжувалась семінарськими заняттями, які ознайомили  стажерів з культурою і побутом Німеччини. Протягом чотирьох місяців студентки працювали на рослинницьких підприємствах і мали змогу підвищити рівень володіння німецькою мовою, ознайомитись з технологією вирощування овочів і побачити повсякденне життя німецьких аграріїв.

Фєнагеєва Дар’я зацікавила студентів розповіддю про свою участь в програмі Німецького Селянського Союзу, у рамках якої вона впродовж чотирьох місяців працювала в тваринницькому фермерському господарстві, на рослинницькому підприємстві з вирощування полуниці, брала участь в зборі врожаю яблук, вивчала німецьку мову та подорожувала Європою.

Калабухова Поліна,  учасниця програми Федерації Обмінів Франція-Україна (FEFU), дала високу оцінку закордонним практикам, які  допомагають розкрити свій потенціал, змінюють психологію людини, мотивують студента по-новому подивитися на навчання в університеті.

Філоненко Олег, найактивніший учасник закордонних практик у Франції, висловив думку, що проходження практики за кордоном є важливим моментом у навчанні. Закордонні практики завжди гарантують необхідне отримання практичних знань, підвищення культурного рівня, вдосконалення знань іноземної мови в результаті повного занурення у мовне середовище. Стажування дозволяє визначити власний рівень підготовленості  до роботи в реальному житті. Практичні знання та досвід роботи студента-стажера, підтверджений міжнародним сертифікатом, відкривають можливості для подальшого перспективного працевлаштування.

Коваленко Ірина, розповідаючи про свої п’ять стажувань, запевнила, що стажування за кордоном мають багато переваг: новий професійний досвід та знання за фахом; нові перспективи кар’єрного росту; цікаві ділові знайомства; незабутні враження від проходження практики. Під час стажувань студенти мають змогу ознайомитись з роботою сільськогосподарських підприємств у Франції; вивчити французьку мову для застосування її у майбутньому; ознайомитись з побутом, традиціями, культурою Франції; відвідати місця з надзвичайними краєвидами, архітектурні шедеври, національні свята. Стажування за кордоном дає прагнення до саморозвитку, самовдосконалення.

Протягом декількох років багаторівневі стажування у Франції доповнюють навчання студентів в університеті та виводять студентів на післядипломне європейське навчання.

М.С. Виноградова, старший викладач кафедри іноземних мов, фахівець відділу міжнародних зв’язків