25 травня з оглядовою екскурсією Запорізьку АЕС відвідали студенти енергетичного факультету ТДАТУ. Ініціаторами поїздки стали в.о. зав. кафедри електротехніки і електромеханіки  Квітка С.О. та доцент кафедри електротехнологій і теплових процесів Гулевський В.Б.

Екскурсійний маршрут розпочався з цікавих місць міста  і відвідування музею трудової слави ЗАЕС, де розповіли про історію Енергодара і будівництво промислового комплексу, про пам’ятні дати та головні здобутки Запорізької атомної станції.

В інформаційному центрі ЗАЕС  візитерів вітали Ошека Тетяна Євгеніївна і Черних Катерина Іванівна, які докладно ознайомили з роботою підприємства та технологією виробництва електроенергії.

Також екскурсантам пощастило відвідати турбінне відділення шостого енергоблоку і ознайомитись з технічними характеристиками основного обладнання, особливостями конструкції парової турбіни і генератору електричної енергії.  Студенти дізналися багато нового і цікавого за своєю спеціальністю, оскільки їм вдалося поспілкуватися з професіоналами та отримати інформацію з «перших рук». Під  час візиту нам розповіли про систему радіаційного контролю і моніторингу, провели на блоковий щит управління одного з повномасштабних тренажерів ЗАЕС. Інженер-інструктор навчально-тренувального центру Казанцев Геннадій Олександрович вповні задовільнив цікавість студентів щодо системи безпеки і постачання палива на ЗАЕС, про функції та завдання оперативного персоналу на блочному щиті управління. Також було цікавим дізнатися про технологію управління енергоблоком. Експлуатаційний персонал приділив нам максимум уваги і відповів на всі питання, що нас цікавили.

Останньою зупинкою нашої екскурсії став гідроцех ЗАЕС з  насосною станцією подачі води на градирні і бризгальні  басейни, розташовані на дамбі між Каховським водосховищем і ставком-охолоджувачем. Це доволі велика споруда площею близько 7 га. Вражаючим видовищем є баштові градирні – складова охолоджуючої системи електростанції. Цікаво, що системи трубопроводів, з  яких розсіюється вода, знаходяться на рівні 15 метрів, а вся інша висота 120-метрової споруди забезпечує створення витяжного ефекту. Бризкальні басейни дивують не тільки своєю функціональною потужністю, але і неймовірною красою.

Для кожного учасника екскурсія стала цікавою і насиченою у розрізі отримання інформації. Нам розповіли, що частка електроенергії від атомних електростанцій в загальному об’ємі виробництва в Україні становить понад 52% і понад 20% – це виробництво Запорізької АЕС. Ми особисто змогли оцінити масштаби і міць підприємства.

Колектив енергетичного факультету вдячний  співробітникам інформаційного центру ЗАЕС Ошеці Тетяні Євгеніївні і Черних Катерині Іванівні, заступнику начальника гідротехнічного цеха Іващенко Володимиру Васильовичу та інженеру-інструктору навчально-тренувального центру Казанцеву Геннадію Олександровичу за цікавий і змістовний супровід нашої екскурсії.