Для того, щоб сформувати майбутнього фахівця енергетичної галузі, необхідно не тільки отримувати теоретичні знання, а й відвідувати електроенергетичні підприємства та спілкуватися із досвідченими працівниками. З метою закріплення отриманих знань на факультеті існує традиція фахових екскурсій на підприємства для огляду та вивчення нової апаратури, конфігурації електричних мереж, розуміння специфіки роботи енергетиком.

У студентів-енергетиків є багато спеціальних дисциплін, присвячених вивченню обладнання, що використовується в електроенергетичній галузі: «Основи електропостачання», «Електрична частина станцій і підстанцій», «Основи релейного захисту і автоматизації електричних мереж», тощо. 13 листопада для студентів групи 41 ЕН викладачами енергетичного факультету к.т.н., доцентом Юлією Постол та старшим викладачем Дмитром Ковалем була організована екскурсія на виробничі об’єкти Мелітопольського району електричних мереж. Зі студентством спілкувався головний диспетчер Мелітопольського РЕМ Леондід Пандурський. Він розповів про призначення структурного підрозділу, його структури та задачі.

Мелітопольський район електричних мереж має у своєму складі технічні служби та енергозбут. Вони забезпечують електричною енергією понад 20 тисяч побутових споживачів та більше 500 підприємств різного масштабу, які знаходяться на території Мелітопольського району. Безперебійну роботу електричних мереж забезпечує персонал чотирьох експлуатаційних дільниць – Мелітопольської, Терпіннівської, Астраханської та Новомиколаївської. На їх обслуговуванні – повітряні лінії напругою 10 і 0,38 кВ. Електротехнічна група  обслуговує 10 трансформаторних підстанцій напругою 35/10 кВ.

В рамках екскурсії студенти відвідали трансформаторні підстанції 35/10 кВ «Мордвинівка» і «Вознесенка», оглянули електрообладнання підстанцій, ознайомилися зі схемами первинних комутацій, диспетчерськими позначеннями, порядком роботи служб району електричних мереж під час ліквідації аварій та виконання регламентних робіт.

Майбутні енергетики під час екскурсії дізналися багато цікавого про свою майбутню професію, жваво задавали питання та виявили бажання відвідувати такі заходи протягом навчання, а в подальшому працювати за фахом.

Дмитро Коваль, старший викладач кафедри «Електроенергетика і автоматизація»